"Koncerty w Trójce - Renata Przemyk" i "The Last Ship" Stinga

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Koncerty w Trójce - Renata Przemyk" i "The Last Ship" Stinga
Renata Przemyk podczas koncertu w Trójce Foto: Wojciech Adam Jurzyk

Przed południem gramy "Koncerty w Trójce - Renata Przemyk", a po południu najnowszą płytę Stinga "The Last Ship". Zapraszamy do słuchania naszych płyt tygodnia.

Płyta tygodnia przed południem: "Koncerty w Trójce vol. 7 - Renata Przemyk"
Renata Przemyk to artystka niezwykła, od lat podążająca własną drogą, nie poddająca się zewnętrznym wpływom. Jej twórczość jest niebanalna, melodyjna i błyskotliwie zaaranżowana, dodatkowo jej piosenki nacechowane są rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem.

/

Prezentowany album ukazuje się w cyklu "Koncerty w Trójce" i jest zapisem koncertu, który 26 lutego 2012 r.  Renata Przemyk zagrała  w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Był to jej pierwszy, w ponad dwudziestoletniej karierze muzycznej, występ w Trójkowym studiu. Artystka nie ukrywała wzruszenia z tego faktu, pozwalając sobie na osobistą żartobliwą refleksję: "Ogromnie się cieszę, że udało nam się w końcu dotrzeć do sali im. Agnieszki Osieckiej w Programie Trzecim Polskiego Radia. Naprawdę, nie darowałabym sobie - jest rok 2012 - żeby był koniec świata a my nie zdążylibyśmy tu zagrać”.
"Renata Przemyk w Trójce" to swego rodzaju "The Best of Renata Przemyk". Na płycie  znalazły się najbardziej znane i lubiane utwory ze wszystkich albumów artystki,  m.in.: "Babę zesłał Bóg", "Ten taniec", "Zero", "Odjazd" czy "Kochaną". Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że niektóre utwory zostały zagrane w lekko zmienionych aranżacjach, dzięki czemu brzmią świeżo i niebanalnie.
Koncerty w Trójce vol. 7 - Renata Przemyk - kup płytę w sklepie internetowym Polskiego Radia
Lista utworów:
1 Zapowiedź
2 Babę zesłał Bóg
3 Zapowiedź
4 Zero
5 Aż po grób
6 Ament
7 Zapowiedź
8 Drzewo
9 Zapowiedź
10 Ten taniec
11 Unikate
12 Odjazd
13 Prezentacja muzyków
14 Kochana
15 Bo jeśli tak ma być
16 Ile kosztuje miłość
17 Blizna
18 Póki świeci słońce
Płyta tygodnia po południu: Sting "The Last Ship"

/

"The Last Ship" to pierwszy autorski album Stinga od prawie 10 lat! Na płycie znalazły się częściowo kompozycje  z musicalu pod tym samym tytułem, nad którym artysta pracował przez ostatnie 3 lata. Musical "The Last Ship" opowiada inspirowaną osobistymi doświadczeniami muzyka, historię upadku przemysłu stoczniowego w Newcastle, który odgrywał kluczowe znaczenie w rozwoju miasta i tamtejszej społeczności.

Czerpiąc z własnych doświadczeń dorastania w cieniu stoczni Swan Hunters w Wallsend, Sting przekazuje jednocześnie bardzo uniwersalne prawdy – złożoność ludzkich relacji, upływ czasu, rolę rodziny i lokalnej społeczności, tworząc z nich swoistą parabolę naszych czasów.
Piosenki Stinga przedpremierowo w Trójce
Spis utworów:
1. The Last Ship
2. Dead Man's Boots
3. And Yet
4. August Winds
5. Language of Birds
6. Practical Arrangement
7. The Night the Pugilist Learned How To Dance
8. Ballad of the Great Eastern
9. What Have We Got? (feat. Jimmy Nail)
10. I Love Her But She Loves Someone Else
11. So To Speak (feat. Becky Unthank)
12. The Last Ship (Reprise)

Polecane