Dawid Podsiadło odebrał platynową płytę za "Comfort And Happiness"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dawid Podsiadło odebrał platynową płytę za "Comfort And Happiness"
Debiutancki album Dawida Podsiadło, wydany w maju i zatytułowany "Comfort and Happiness" osiągnął status platynowej płyty miesiąc po premierze.Foto: Jacek Konecki

- Kilka miesięcy temu oglądałem w telewizji artystów, którzy otrzymywali taką płytę. Teraz sam ją trzymam. To jest niesamowite. Dziękuję bardzo! - powiedział Dawid Podsiadło. Platynową płytę otrzymała także Trójka, która jest patronem albumu "Comfort And Happiness".

Posłuchaj

Dawid Podsiadło odebrał w Trójce platynową płytę
+
Dodaj do playlisty
+

W imieniu Trójki płytę odebrała Zofia Sylwin.
Dawid Podsiadło ma 20 lat i pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Śpiewa, komponuje, pisze teksty piosenek, gra na gitarze, klawiszach i puzonie. 28 maja ukazała się jego debiutancka płyta "Comfort And Happiness" . To album, na który czekało wielu, więc w ciągu 3 dni w sklepach wyczerpał się pierwszy nakład, a miesiąc po premierze płyta pokryła się platyną.

Debiutancki singiel "Trójkąty i kwadraty” szturmem zdobywał muzyczne listy przebojów. Dawid Podsiadło w wywiadach podkreślał, iż ma nadzieję, że pomimo sukcesów woda sodowa nie uderzy mu do głowy. "Jeśli tak się nie stanie, będę robił dobrą muzykę, dopóki wystarczy mi na to sił" - mówił.

LP3: Dawid Podsiadło "Nieznajomy">>>

Dawid Podsiadło w "Offensywie", czyli pra, pra, pra, prapremiera >>>

W wakacje artysta wystąpił na dwóch imprezach: Open’er Festival oraz Coke Live Music Festival.

Posłuchaj Trójkowych koncertów na moje.polskieradio.pl

Krytycy muzyczni debiut Dawida Podsiadło określają mianem "melancholijny". Artysta zapowiada jednak, że na występy ma przygotowane mocniejsze utwory. - Takie, których nie ma na płycie, a które wzmacniają i ożywiają koncerty. Kiedy na próbach gramy te spokojne piosenki, to one i tak okazują się mocne i można przy nich tupnąć nogą - mówi muzyk.

gs

Polecane