Trójka opanowała Sopot. I tak już zostanie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka opanowała Sopot. I tak już zostanie!
Marek Niedźwiecki podczas specjalnego wydania Listy Przebojów Programu Trzeciego, prosto z SopotuFoto: PAP/Piotr Pędziszewski

U zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino otwarty został plac Radiowej Trójki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał mistrz słowa i humoru - Wojciech Młynarski. W mieście przybyło sporo Trójkowych akcentów.

Posłuchaj

Magda Jethon o placu radiowej Trójki w Sopocie
+
Dodaj do playlisty
+

Sopot to kolejne, po Szklarskiej Porębie, Warszawie i Augustowie miasto, w którym Trójka w sposób szczególny zaznaczy swoją obecność. Tym razem nie będzie to ani nazwa ulicy, ani ławeczka, ale plac, który mieści się u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino.

– Wstęgę przetnie wspaniały artysta, autor wielu pięknych, kultowych słów - mistrz Wojciech Młynarski. Z tego się najbardziej cieszę – zapowiadała Magda Jethon, dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Gość honorowy Trójki przygotował na tę okazję specjalny wiersz, który także sam odczytał. Tak brzmiał bardzo obiecujący początek: Nie frunie za morze sójka, gdy gra Trójka. Nie naleje ciocia wujka, gdy gra Trójka. Dalej, jak to u Wojciecha Młynarskiego, było jeszcze bardziej przewrotnie i zabawnie... Całość znaleźć można tu.

Ekipa
Ekipa Trójki w Sopocie. Od lewej: Piotr Baron, Magda Jethon, Dariusz Bugalski, Mariusz Owczarek, Gabi Darmetko, Ela Walendzik, Justyna Mączka, Tomasz Żąda, Piotr Stelmach, Barbara Marcinik, Paweł Sołtys i Grażyna Mędrzycka.

Młynarski: piosenkę dla Skaldów napisałem w niecałą godzinę>>>
Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce - zobacz wideo!>>>

Program 3 przygotował z tej okazji dla mieszkańców Sopotu, turystów oraz słuchaczy Trójki wiele niespodzianek. 20 i 21 września właśnie na placu Radiowej Trójki można spotkać znakomitą ekipę dziennikarzy, a wśród nich: Marka Niedźwieckiego, Piotra Barona, Jana Chojnackiego, Piotra Metza, Barbarę Marcinik, Justynę Mączkę, Piotra Stelmacha, Tomasza Żądę, Mariusza Owczarka, Dariusza Bugalskiego, Pawła Sołtysa, Gabrielę Darmetko oraz Magdę Jethon.

Trójka na widoku i przy kawie

W piątek już od rana w specjalnym studiu na radiowym placu, na słuchaczy Trójki czekał Piotr Baron, który poprowadził z Sopotu LP3. Po południu Tomasz Żąda spełniał muzyczne życzenia mieszkańców Sopotu w Muzycznej Poczcie UKF, a wieczorem Marek Niedźwiecki z placu Radiowej Trójki poprowadził Listę Przebojów, podczas której nastąpiło oficjalne otwarcie placu z udziałem Wojciecha Młynarskiego.

Trójkowa
Trójkowa budka w Sopocie, fot: PR/ Trójka

Plac Radiowej Trójki nie jest jedynym miejscem w Sopocie, z którym kojarzyć się będzie Program 3. W kawiarni Zaścianek, przy ul. Haffnera 3 (tuż przy placu) można już napić się kawy, herbaty, czekolady, a nawet zjeść coś słodkiego, polecanego przez naszych dziennikarzy. W menu kawiarni znaleźć można Latte z gorącym mlekiem według Marka Niedźwieckiego, bananową kawę mrożoną Piotra Barona czy gorącą szarlotkę z lodami, którą mało obiektywnie kusi Mariusz Owczarek. Z kawiarni Zaścianek nadawane były również dwie audycje: 20 września "OFFensywa" Piotra Stelmacha, a 21 września "Jankomania" Jana Chojnackiego.

Odrobina Londynu nad morzem

Na placu Radiowej Trójki stanęła także angielska budka telefoniczna. – Londyn to światowa stolica muzyki. Każdy kiedyś marzył, by tam pojechać na koncert, czy kupić płytę. A najbardziej rozpoznawalnym symbolem Londynu – obok taksówki i Big Bena – jest oczywiście budka telefoniczna. Taksówki nie mogliśmy przywieźć, Big Ben jest za duży. A budka w sam raz. Można do niej wejść, schować się przed deszczem i zadzwonić do Trójki. Oczywiście z własnego telefonu komórkowego – mówiła dyrektor Magda Jethon.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

Protest song jakiego świat nie słyszał, czyli Piotr Bukartyk o Sopocie

Piotr Metz przyznał natomiast, że bardzo cieszy, że będziemy mieć "kawałek Anglii" w samym centrum Sopotu. – Mało tego, tuż obok budki są pasy i to nie takie zwykłe, ale takie same, jak w Londynie na słynnej ulicy Abbey Road , uwiecznionej na najsłynniejszej płycie Beatlesów – opowiadał. - Pasy będą prowadziły do radiowego szczęścia, czyli do Trójki - dodał Jan Chojnacki.

Piotr

Wyraźny ślad Trójkowy pozostał też w tzw. Krzywym Domku, czyli jednym z najbardziej charakterystycznych budynków Sopotu. Są tam biura wielu firm, sklepy, a także klub i puby.

Krzywy Domek w niecodzienny sposób honoruje swych gości, bo tradycją tego miejsca jest zbieranie podpisów na tzw. "Ścianie Sławy” (obok na zdjęciu Piotr Stelmach tuż po podpisaniu się na ścianie).

– Dziękuję dziennikarzom Trójki, że także zgodzili się na podpisy. Ta ściana jest naszą atrakcją dla turystów. Zapraszamy wszystkich do Krzywego Domku, w samym centrum Sopotu i niedaleko od placu Radiowej Trójki – zachęcał dyrektor zarządzający Krzywego Domku Piotr Woronkowicz.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Sopotu i do wizyt na placu Radiowej Trójki.

(gs, mk, ei)

Polecane