Sting: "Dead Man's Boots" to piosenka o mnie i moim ojcu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sting: "Dead Man's Boots" to piosenka o mnie i moim ojcu
StingFoto: Yancho Sabev/Wikimedia Commons/CC

– Mój ojciec chciał, żebym był takim człowiekiem jak on. W jego planach byłem robotnikiem, może projektantem. Moje aspiracje bycia muzykiem wydawały mu się śmieszne – mówił Sting.

Posłuchaj

Najnowsze utwory Stinga przedpremierowo w Trójce!
+
Dodaj do playlisty
+

/

24 września ukaże się pierwszy od dziesięciu lat albumu Stinga z nowymi piosenkami. Artysta opowiada o nich na antenie Trójki! Na płycie "The Last Ship" pojawią się między innymi kompozycje z musicalu pod tym samym tytułem, nad którym Sting pracował przez ostatnie trzy lata. Spektakl będzie miał premierę na Broadwayu dopiero w przyszłym roku. Przedstawia on inspirowaną osobistymi doświadczeniami muzyka historię upadku przemysłu stoczniowego w Newcastle, który odgrywał kluczową rolę w rozwoju miasta i tamtejszej społeczności.

Czerpiąc z własnych doświadczeń - dorastania w cieniu stoczni Swan Hunters w Wallsend - Sting przekazuje jednocześnie bardzo uniwersalne prawdy: o złożoności ludzkich relacji, upływie czasu, znaczeniu rodziny oraz lokalnej społeczności i tworzy z nich swoistą parabolę naszych czasów.

- Wszystko potoczyło się dość szybko od samego początku, kiedy zacząłem myśleć o postaciach i zrobiłem listę bohaterów tych opowieść. Nadałem im imiona, zaczęli żyć własnym życiem, przeżywać miłość. Ich codzienne problemy stały się tematami piosenek oraz całej sztuki, tej mitycznej idei ostatniego statku, na który nie możesz się spóźnić. A to jest statek pełen symboli, tak jak arka, która czeka na nas wszystkich - mówi brytyjski artysta.

Z radością umieściliśmy na tej płycie Trójkowy Znak Jakości. Do usłyszenia od poniedziałku do piątku (16-20 września) o godzinie 11.15.

W sobotę 28 września w "Liście Osobistej" (19.00 - 22.00) Piotr Metz przedstawi swoją rozmowę ze Stingiem.

Tymczasem na utwór "Practical Arrangement", pochodzący z albumu "The Last Ship”, można głosować na  Liście Przebojów Programu Trzeciego.

(mat.prasowe/Trójka)

Polecane