Dom towarowy mówi głosem pani Eli

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dom towarowy mówi głosem pani Eli
Głos pani Elżbiety od ponad 20 lat rozpoznają klienci najstarszych, katowickich domów towarowych - Skarbka i Zenitu.Foto: wikipedia/ CC/ myself (User:Piotrus)

Mają po dwadzieścia lat i właśnie skończyli studia. Zamiast pracy w korporacjach wybrali niepewny los. Młodzi ludzie stworzyli internetowy projekt "Mapa miejsc ciekawych". I tak trafili do pani Eli, której głos w Katowicach znają chyba wszyscy...

Posłuchaj

"Głos na Mapie Miejsc Ciekawych" (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Autorzy "Mapy miejsc ciekawych" w internecie opowiadają o tym, co fascynuje ich w historii Zabrza, Gliwic, Sosnowca, czy Katowic. Za każdą z opowieści musi jednak stać historia ludzi związanych z tymi miejscami.

Marta Zwolińska swoją bohaterkę znalazła w samym centrum Katowic. Jej głos od ponad 20 lat rozpoznają klienci najstarszych domów towarowych - Skarbka i Zenitu. Pani Elżbieta i jej głos są prawdziwym symbolem Katowic.

- Moja zabawa z radiowęzłem zaczęła się w 1992 roku. Dostałam przysłowiową wędkę i jakoś dalej sobie radzę. Wcześniej pracowałam w Zjednoczonych Przedsiębiorstwach Rozrywkowych. Robiło się tam rozliczanie, kontrole, ale i badało się zawartość alkoholu w drinkach. To była fajna praca, jak na tamte czasy - wspomina pani Elżbieta.

Na czym dziś polega jej praca i dlaczego kobieta tak ujęła młodych autorów "Mapy miejsc ciekawych"? O tym wszystkim usłyszeć można w reportażu "Głos na Mapie Miejsc Ciekawych", który przygotowała Anna Dudzińska.

Polecane