Dawid Podsiadło w Trójce. Zobacz galerię zdjęć!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
 Dawid Podsiadło w Trójce. Zobacz galerię zdjęć!
Dawid Podsiadło zagrał wyjątkowy koncert w TrójceFoto: Jacek Konecki

Obiecuje, że będzie robił dobrą muzykę, dopóki mu starczy sił. Widzów telewizji zachwycił osobistymi wykonaniami utworów Stinga i Coldplay. W maju wyszła jego debiutancka płyta.

Audycja powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Dawid Podsiadło w czerwcu 2012 roku wygrał drugą edycję programu telewizyjnego "X-Factor". Jak sam przyznaje, zupełnie nie przeszkadza mu łatka laureata talent show. "Bo wiem, że stamtąd nie pochodzę. Mam nadzieje, że moją muzyką udowodnię, iż miałem tę pasje i te pomysły jeszcze długo przed programem. Telewizja tylko pomogła mi zrealizować moje marzenia znacznie szybciej i mocniej" - powiedział Dawid Podsiadło.

Artysta ma 20 lat i pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Śpiewa, komponuje, pisze teksty piosenek, gra na gitarze, klawiszach i puzonie. 28 maja ukazała się jego debiutancka płyta "Comfort And Happiness" . To album, na który czekało wielu, więc w ciągu 3 dni w sklepach wyczerpał się pierwszy nakład, a miesiąc po premierze płyta pokryła się platyną. Debiutancki singiel "Trójkąty i kwadraty” szturmem zdobywał muzyczne listy przebojów. Dawid Podsiadło w wywiadach podkreślał, iż ma nadzieję, że pomimo sukcesów woda sodowa nie uderzy mu do głowy. "Jeśli tak się nie stanie, będę robił dobrą muzykę, dopóki wystarczy mi na to sił" - mówił.

W wakacje artysta wystąpił na dwóch imprezach: Open’er Festival oraz Coke Live Music Festival.

Posłuchaj Trójkowych koncertów na moje.polskieradio.pl

Krytycy muzyczni debiut Dawida Podsiadło określają mianem "melancholijny". Artysta zapowiada jednak, że na występy ma przygotowane mocniejsze utwory. - Takie, których nie ma na płycie, a które wzmacniają i ożywiają koncerty. Kiedy na próbach gramy te spokojne piosenki, to one i tak okazują się mocne i można przy nich tupnąć nogą - mówi muzyk.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

sm

Polecane