Benefis Wiktora Zborowskiego. "Cały czas muszę coś robić" (wideo)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Benefis Wiktora Zborowskiego. "Cały czas muszę coś robić" (wideo)
Wiktor Zborowski podczas benefisu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 2 września 2013.Foto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

- Mnie ciągle nosi, po prostu muszę szukać nowych, nie tyle wyzwań, co zabaw. A taką zabawą, jednocześnie będącą wyzwaniem, jest golf, który mnie wciągnął już dawno temu - wyznał gość honorowy benefisu w Trójce, aktor Wiktor Zborowski.

Posłuchaj

Benefis Wiktora Zborowskiego w Trójce
+
Dodaj do playlisty
+Wyjątkowe spotkanie z jednym z najbardziej cenionych, polskich aktorów poprowadzili córka Wiktora Zborowskiego, Zofia Zborowska oraz Wojciech Mann .

Podczas benefisu aktor opowiadał m.in. o przygodach na planie "Ogniem i mieczem", przygotowaniach do rozlicznych spektakli teatralnych i przyczynach, dla których przerzucał się z jednej dyscypliny sportowej na kolejną, by ostatecznie na dłużej zatrzymać się przy golfie.

Wśród gości znaleźli się: Jerzy Gruza, Piotr Gąsowski i Zbigniew Zamachowski. Niespodzianki muzyczne zaprezentowali: Natalia Sikora, Katarzyna Dąbrowska i Artur Barciś. Jan Englert przepytał aktora z początków scenicznej działalności, a Andrzej Strzelecki wyjawił, w jakich okolicznościach Wiktor Zborowski wytraca gen komediowy. Swoje życzenia przekazał także Wojciech Młynarski.

Wiktor Zborowski jest absolwentem warszawskiej PWST, którą ukończył w 1973 roku. Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków "Czterdziestolatka". Wraz z Krzysztofem Majchrzakiem stworzyli tam role przezabawnych inżynierów-dowcipnisiów. Jego dar rozśmieszania innych sprawił, że zagrał w wielu polskich komediach.

Na scenę był "skazany" - jego dziadkowie poznali się, uczestnicząc w amatorskim przedstawieniu (babcia grała, a dziadek był suflerem), jego wuj to znakomity Jan Kobuszewski, a ciotką jest Hanna Zemrzuska. Wiktor Zborowski ożenił się również z aktorką, Marią Winiarską.

Ma w swoim dorobku wiele ról teatralnych, filmowych, brał też udział w dubbingu. Słuchaczom Polskiego Radia znany jest szczególnie dobrze z licznych występów w Teatrze Polskiego Radia.

Benefis powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(ed)

Polecane