Moderat w Trójce: w studiu demokracja nie istnieje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Moderat w Trójce: w studiu demokracja nie istnieje
2/3 Moderata i MyFoto: arch.prywatne

- Nie umiemy pracować tak, aby skończyć jeden utwór i zacząć kolejny. Nad wszystkimi pracujemy równolegle - mówią członkowie zespołu Moderat. Biorąc pod uwagę, że tylko jeden utwór na nowej płycie "II" powstał "bez walki", ich praca musi być wyczerpująca.

Posłuchaj

Moderat w Trójce: w studiu demokracja nie istnieje (Program alternatywny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Scenariusze oryginalnych i niepowtarzalnych koncertów zespołu Moderat powstają w demokratyczny sposób. – Po pierwszych koncertach spotykamy się i omawiamy każdy element – mówią Sascha Ring i Sebastian Szary, 2/3 zespołu Moderat w rozmowie z Agnieszką Szydłowską i Michałem Nogasiem.

Cały skład Moderat demokratycznie podejmuje decyzje dotyczące kolejności w jakiej utwory pojawią się podczas koncertu, dobierają światła, czy brzmienie. – Wszystkie te elementy, obraz czy dźwięk powinny być ze sobą powiązane – mówią członkowie grupy i dodają, że nikt nic nie może zmienić bez wiedzy pozostałych. Zespól na pierwszych koncertach po nagraniu nowej płyty rejestruje je, a później analizuje. – To są takie próby z udziałem publiczności – tłumaczą.

- W studiu, podczas nagrywania płyty jest zupełnie inaczej – twierdzą członkowie formacji. – Decyzję podejmuje ten, kto w danym momencie ma największą siłę przekonywania.

Tauron Nowa Muzyka z Trójką - wywiady, informacje, zdjęcia >>>
Moderat to wywodzące się z Berlina trio producenckie. Grupa powstała w 2002 roku. Sascha Ring, Gernot Bronsert i Sebastian Szary początkowo chcieli tylko połączyć swój sprzęt, potem zdecydowali się połączyć też wrażliwość i dzięki temu tworzą znakomitą muzykę.

Czy wszyscy członkowie zespołu Moderat są niezastąpieni? Kiedy sprawy stają się poważne i zabawa schodzi na drugi plan? Kim jest Ilona? Te i wiele innych pytań zadaliśmy podczas rozmowy z Saschą i Sebastianem zarejestrowanej przed ich koncertem na festiwalu Tauron Nowa Muzyka!

Zapraszamy do wysłuchania - Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś.

 

29.08.13

KAMP! - melt * 8.09 koncert w 3!

FRANZ FERDINAND- right action

FRANZ FERDINAND- bullet (wrong order)

WILLIS EARL BEAL - too dry to cry / piosenka tygodnia

MUM- one smile

MUM- when girls collide

BEAK> - I know

KURY- trujmiasto

JULIA HOLTER- maxim's 2

ALUNAGEORGE- diver

20-21

MODERAT- gita

MODERAT- versions

MODERAT- milk

MODERAT- bad kingdom

MODERAT- damage done

MODERAT- Ilona

Polecane