Drama łączy pokolenia: każdy grać może, trochę lepiej, trochę gorzej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Drama łączy pokolenia: każdy grać może, trochę lepiej, trochę gorzej
Warsztaty teatralneFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Rozwiązując fikcyjne, wyimaginowane problemy, z którymi możemy się zetknąć w świecie realnym, nabieramy doświadczenia. - Właśnie dlatego drama daje nam potencjał, dzięki tej metodzie możemy odkryć w czym jesteśmy mocni i wykorzystać to - mówią goście "Klubu Trójki".

Posłuchaj

Drama łączy pokolenia: każdy grać może, trochę lepiej trochę gorzej (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Drama to metoda pracy, w której wykorzystuje się naturalne umiejętności człowieka do wchodzenia w różne role. Dzięki niej można, w bezpiecznych warunkach, poznać swoje reakcje, emocje, rozwijać zrozumienie siebie, trenować umiejętności. Drama angażuje umysł i serce. Jest przydatna każdemu od przedszkola do seniora.

- W dramie ważne są uczucia i emocje, na drugi plan schodzą zdolności aktorskie - zgodnie podkreślają goście "Klubu Trójki" Karolina Jurga, psycholog i Małgorzata Winiarek-Kołucka ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy "Stop-klatka".

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Zdaniem osób praktykujących dramę, metoda ta daje możliwość przyjrzenia się życiu z wysokości lotu ptaka. Najciekawiej jest, gdy na zajęciach spotykają się dwie grupy, ludzie młodsi i starsze pokolenie. - Takie sptkania pokazują, że te grupy są siebie bardzo ciekawe, mimo wielu róznic chcą poznawać ten drugi świat - podkreśla Małgorzata Winiarek-Kołucka, psycholog.

Pokolenie dwudziestolatków zupełnie inaczej widzi życie niż ludzie starsi. Poglądy, zachowania, reakcje często są tak odległe, że przyznanie się do nich może być źle odebrane przez przedstawiciela grupy przeciwnej. - Odgrywanie scen pod przykryciem płaszcza roli daje poczucie bezpieczeństwa - tłumaczy psycholog.

Do słuchania audycji "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku po godzinie 21.00.

(ah)

Polecane