Piwo najlepszym izotonikiem? Obalamy mity

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piwo najlepszym izotonikiem? Obalamy mity
Foto: Glow Images/East News

- Z badań wynika, że kieliszek wina czy piwo raz na kilka dni nie powinny zaszkodzić zdrowemu organizmowi biegacza - mówi gość Krzysztofa Łoniewskiego.

Posłuchaj

Piwo najlepszym izotonikiem? Obalamy mity (Biegam bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jednak suto zakrapiana impreza jest dużym obciążeniem dla organizmu. - Alkohol zwiększa wydalanie wody z organizmu. W rezultacie we krwi znajduje się mniej osocza, a serce będzie musiało mocniej pracować, żeby dostarczyć tlen. Męczymy się wówczas szybciej niż zwykle, temperatura ciała rośnie szybciej, co zwiększa ryzyko przegrzania organizmu, a nawet udaru - przypomina Paweł Kempa z magazynu "Runner's World".

Eksperci nie zalecają także picia nawet niewielkich ilości alkoholu po biegu. Warto wypić napój izotoniczny i zjeść makaron, odżywiając białkiem mięśnie.

W audycji ogłosiliśmy także tego tygodniowe wyniki "Biegowej Lista Przebojów"

Krzysztof Łoniewski zapraszał także na sobotnie treningi w ramach akcji BiegamBoLubię. Odbywają się one już w 60 miejscowościach. Od najbliższej soboty zapraszamy także na stadion "Poloneza" na warszawskim Bródnie. Czekamy na potwierdzenie kolejnych miejscowości. Treningi odbywają się w każdą sobotę o 9.30. Pełna lista stadionów, uczestniczących w akcji "Biegam, bo lubię" >>>

Programu "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Zapraszamy.

gs

Polecane