Wenderlich: SLD z Warszawy zdecyduje o referendum

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wenderlich: SLD z Warszawy zdecyduje o referendum
Jerzy Wenderlich (SLD)Foto: Salon polityczny Trójki

Jerzy Wenderlich (SLD) powiedział w Trójce, że decyzja o tym, jak potraktować warszawskie referendum należy do lokalnych działaczy.

Posłuchaj

Jerzy Wenderlich (SLD) w "Salonie politycznym Trójki" m.in. o referendum w Warszawie
+
Dodaj do playlisty
+

Jerzy Wenderlich (SLD) mówił w ”Salonie politycznym Trójki”,  że warszawskie referendum traktuje jako zagranie czysto polityczne. Stwierdził, że choć SLD ma wiele uwag do zarządzania miastem, to niektóre sprawy udaje się przeforsować w radzie miasta. Ocenił też, że zostało już niewiele czasu do właściwych wyborów samorządowych. Z drugiej strony Wenderlich uważa, że należy uczestniczyć w referendum. O zamiarze uczestniczenia w referendum mówił w czerwcu Leszek Miller.

Ostatecznie, stanowisko w tej sprawie określi SLD w Warszawie, "rada warszawska i mazowiecka, z Czarzastym i Wierzbickim” – powiedział Wenderlich.

Referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. By referendum było ważne, musi wziąć w nim udział prawie 400 tysięcy warszawiaków. Inicjatorzy odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz - Warszawska Wspólnota Samorządowa wraz z partnerami - zebrali ponad 230 tysięcy podpisów pod wnioskiem o głosowanie. Zarzucają prezydent m.in. złe zarządzanie miastem.

Gościem ”Salonu politycznego Trójki”  był Jerzy Wenderlich (SLD)

Rozmawiał Marcin Zaborski

agkm

Polecane