Kamp! na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, czyli muzycy bez kompleksów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kamp! na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, czyli muzycy bez kompleksów
Zespół Kamp! Foto: www.facebook.com/kampmusik

- Bardzo im kibicuję, bo to zespół, który ma szansę na światową karierę – mówi o grupie Kamp! dziennikarka muzyczna Trójki Agnieszka Szydłowska. Muzycy wystąpią na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który startuje 22 sierpnia w Katowicach. Na relacje z imprezy zapraszamy do Trójki.

Posłuchaj

Agnieszka Szydłowska i Michał Margański o zespole Kamp! oraz festiwalu Tauron Nowa Muzyka (Potrójne pasmo przenoszenia/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Kamp! swój pierwszy, imienny album wydał 23 listopada 2012. Na płycie znalazło się jedenaście utworów – 8 premierowych oraz 3 znane już single: Cairo, Distance Of The Modern Hearts oraz Heats. Krążek wskazuje na wiele inspiracji. To m.in. Bowie, francuski house, szwedzka elektronika spod znaku Studio czy The Field, dreampop Beach House i Wild Nothing czy wreszcie najbardziej oczywiste zamiłowanie do dokonań wytwórni DFA.

Zespół Kamp! w Katowicach zagra głównie utwory z debiutanckiej płyty. - To muzyka elektroniczna, rzecz jasna taneczna, chociaż płyta ma w sobie także element melancholii, który ją ładnie przenika. Muzycy sami mówią, że to album słodko-gorzki i rzeczywiście są na nim momenty kiedy odpoczywamy i momenty, kiedy nogi rwą się do tańca. Bardzo im kibicuję, bo mają szanse na karierę międzynarodową. Są z pokolenia bez kompleksów i świat nie ma dla nich granic – mówiła w audycji "Potrójne pasmo przenoszenia” Agnieszka Szydłowska.

Agnieszka
Agnieszka Szydłowska i zespół Kamp!

 

Trójka, patron medialny festiwalu Tauron Nowa Muzyka, zaprasza do wysłuchania specjalnych audycji, poświęconych temu wydarzeniu. Przez cały czas trwania festiwalu, od 22 do 25 sierpnia, Trójkowa ekipa dziennikarzy – Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska oraz Michał Margański – będzie na bieżąco informować słuchaczy o przebiegu wydarzeń.

Tauron Nowa Muzyka z Trójką - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Wśród gwiazd tegorocznej edycji festiwalu są m.in. Moderate, Holly Herndon, Jon Hopkins, czy LFO, Novika, czy Oszibarack. O artystach i koncertach, w specjalnych wydaniach audycji "Potrójne Pasmo Przenoszenia" opowiada Michał Margański. Zapraszamy do słuchania. (ei)

Tauron Nowa Muzyka po raz drugi Najlepszym Małym Festiwalem w Europie!>>>

/

Polecane