Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci?
Foto: Glow Images/East News

Zdaniem Moniki Perkowskiej, psychologa dziecięcego automaty mogą wywoływać u dzieci agresję, wiele z nich bowiem oferuje zabawy polegające na uderzaniu manekinów. Kolejnym niebezpieczeństwem jest ryzyko uzależnienia, szczególnie wysokie jeśli dziecko gra na automacie kuszącym wygraną.

Posłuchaj

Automaty do gier są niebezpieczne dla dzieci? (Wakacjo leggins/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Pan Marek, wczasowicz i ojciec dwójki dzieci przyznaje, że przejście z maluchami koło błyskających automatów jest prawie niemożliwe. Dzieci za każdym razem chcą podejść i się pobawić. Zabawa jednak trwa bardzo krótko, najczęściej kilkadziesiąt sekund i dzieciom trudno zrezygnować po jednym razie.

Jak przyznaje w "Wakacjo leggins" właściciel firmy zajmującej się sprzedażą i wypożyczaniem automatów do gier dla dzieci zyski miesięczne z jednej maszyny wynoszą koło 200 złotych. Największy wpływ na dochody ma nie rodzaj automatu, ale też miejsce w którym został ustawiony.

Do wysłuchania odcinków "Wakacjo leggins" zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00). Audycję przygotowują Barbara Marcinik i Marcin Gutowski.

gs

Polecane