Porażka może być największym sukcesem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Porażka może być największym sukcesem
Foto: Glow Images/East News

- Czasami tak bardzo nam zależy na osiągnięciu celu, że zaczynamy podejmować niewłaściwe decyzje. Oceniamy, że działamy świadomie, ale nasza podświadomość płata figle, starając się pokazać nam, że naprawdę pragniemy czegoś innego - mówi Marcjanna Przychocka, psycholog.

Posłuchaj

Porażka może być naszym największym sukcesem (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Najważniejsze - zdaniem gościa Grażyny Dobroń - jest odkrycie naszych własnych pragnień. - Gdy proszę klientów, którzy osiągnęli swój cel, żeby dokładnie zanurzyli się w tej sytuacji, poczuli ją,  to część z nich mówi, że chyba nie tego chcieli  - opowiada psycholog.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Jeśli nasze wysiłki nie przynoszą rezultatów, dokładnie takich jakbyśmy chcieli, to mamy poczucie winy, oceniamy się jako nieudacznika. - Gdy zaczniemy tak siebie postrzegać, skupiamy się na wydarzeniach, które nas w tym utwierdzają - dodaje psycholog. Jak temu zaradzić? Czasem - zdaniem Marcjanny  Przychockiej - warto się poddać. Dążąc do celu chcemy osiągnąć coś bardzo konkretnego i często nie dostrzegamy, że udaje nam się osiągnąć coś o wiele dla nas lepszego.

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce - od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15

gs

Polecane