Zmień przekonania, znajdź w sobie energię do życia!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zmień przekonania, znajdź w sobie energię do życia!
Wykonywanie pracy, której się nie lubi, powoduje frustrację - ostrzegają eksperci Foto: Glow Images/East News

- To, czy mamy parę do życia sprowadza się do naszego dialogu wewnętrznego - tłumaczy Dorota Hołówka, trener rozwoju osobistego. Co to oznacza i jak możemy pomóc sobie odpowiednim dialogiem?

Posłuchaj

Trener rozwoju osobistego Dorota Hołówka o poszukiwaniu dobrej energii (Dobronocka, Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Są wśród nas ludzie, którzy ciężko i dużo pracują, a mimo to wciąż im się chce i codziennie wstają z nowym zapasem sił. Są też ludzie, którym, mimo młodego wieku, brakuje pary, brakuje sił. Często chorują i każdy dzień jest dla nich energetycznym wyzwaniem.
- To, czy mamy parę do życia, sprowadza się do naszego dialogu wewnętrznego. My cały czas ze sobą rozmawiamy, choć nie wszyscy są tego świadomi. W zależności od tego dialogu po prostu mamy energię do życia albo jej nie mamy. Żyjemy szczęśliwie, jesteśmy kreatywni albo nic nam się nie udaje i jesteśmy zrezygnowani. Niestety to, co do siebie mówimy, jest bardzo często destrukcyjne i osłabiające - mówi Dorota Hołówka, trener rozwoju osobistego, pedagog ze Stowarzyszenia Nowa Psychologia.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>
Jak zatem radzić sobie z apatią i brakiem mocy? Zdaniem gościa Grażyny Dobroń, by odzyskać energię trzeba w sobie dokonać zmiany na poziomie świadomości i emocji. - Jak mówi autor książki "Biologia wiary" Bruce Lipton, nasze życie jest sumą naszych przekonań. Zmiana przekonań potrafi przetransformować nasze życie w niewyobrażalny sposób. Jeżeli je zmienimy, zmieni się nasza rzeczywistość, nasze postrzeganie świata - tłumaczy gość radiowej Trójki. - Przekonania są ograniczające. Dlatego zamiast męczyć się życiem, można zacząć się nim bawić - podkreśla Dorota Hołówka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której więcej porad o tym, jak odszukać swoją wewnętrzną siłę.

Audycji "Dobronocka" można słuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek między północą a 2. Zapraszamy.

(kk)

Polecane