Muzyka zawsze powstaje z muzyki, czyli Steve Reich w "Radiowym Domu Kultury"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyka zawsze powstaje z muzyki, czyli Steve Reich w "Radiowym Domu Kultury"!
Steve Reich Foto: Fot.: EPA/PULITZER BOARD/Dostawca: PAP/EPA.

Maestro Steve Reich przedstawi swoją koncepcję rozwoju muzyki! Opowiemy także o wystawie scenografii Małgorzaty Szczęśniak, Otwartej Scenie - nowym pomyśle na promocję młodych zespołów, przebiegniemy Polskę w telefonicznym skrócie!

Szczerze mówiąc to było dla mnie najważniejsze spotkanie tegorocznej edycji festiwalu Open'er. Steve Reich nie tylko wsytąpił wspólnie z grupą Ensemble Modern, ale także znalazł czas na rozmowę! Posłuchamy dzisiaj jej fragmentów!

Odwiedzi nas Leszek Biolik aby opowiedzieć o "OtwARTej Scenie". Prowadzi ją wspólnie z Robertem Tyską. Obaj postanowili pokazywać występy zespołów w miejscach niedostępnych dla widzów czyli w sali prób lub studiu. Warunkiem rejestracji jest wykonanie utworów w pełni LIVE. Robert odpowiada za rejestrację obrazu a Leszek za dźwięk i dobór artystów. Nagrania nie mają nic wspólnego z garażowym graniem. Są rejestrowane na najwyższej jakości sprzęcie i montowane przez doświadczonych realizatorów. Bez scenicznej oprawy świetlnej, bez efekciarskiego montażu obrazu - pozostaje tylko prawda o wykonawcy i to co sobą prezentuje.

Naszym gościem będzie także Aleksandra Wasilkowska. Aleksandra jest autorką wystawy prac scenograficznych Małgorzaty Szczęśniak, wystawę można oglądac do końca sierpnia w Teatrze Nowym w Warszawie.

Jan Niebudek opowiada o Lecie w Teatrze, akcji Instytutu Teatralnego.

Zajrzymy na dwa festiwale! Jan Chojnacki jest w Suwałkach na Suwałki Blues Festival, Mariusz Owczarek uczestniczy w Seven Festivalu w Węgorzewie.

Mamy do oddania w dobre ręce bilety na koncert Atoms For Peace i zaproszenia na film "Frances Ha".

Mamy kolejny odcinek naszego Muzycznego Przewodnika autorstwa Wojciecha Włodarczyka i opowieść Anny Dudzińskiej o interesującym budynku.

Jesteśmy na FB 24/7

Do usłyszenia w sobotę 13 lipca od godz. 12.00 do 14.00!

Agnieszka Szydłowska & Jan Niebudek

Polecane