...i po Open'erze!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
...i po Open'erze!
Jonny Greenwood w naszym trójkowym studiu na festiwalu.Foto: aut. Romuald Wrzodak

Dni w Gdyni minęły mi w tym roku jeszcze szybciej niż zwykle! Nie mogę się pochwalić imponująca liczbą obejrzanych koncertów, te obejrzane w całości policzyłabym na palcach jednej ręki. Dlatego liczę na Was i Wasze wspomnienia!

Piszcie, opisujcie! Czego nie przeczytam na antenie, zamieszczę na stronie - w końcu, powtórzmy truizm- tyle festiwali ilu uczestników! [agnieszka.szydlowska@polskieradio.pl]

Mój festiwalowy szlak był podporządkowany wywiadom, transmisjom, całemu temu "niewidzialnemu", które pozwala nam pracować podczas Open'era. W skrócie: nie widziałam plaży i nawet jednej kropelki morskiej wody. Festiwal zaczęłam od "Kabaretu warszawskiego" Nowego Teatru, co jak przed rokiem ("Anioły w Ameryce") wprawiło mnie w stan "czy coś mnie jeszcze równie zaangażuje, poruszy?". Poruszyło. Mimo, że koncert Blur widziałam chwilę temu Barcelonie, wzruszenie targnęło mną gdy fala rozśpiewanej publiczności, w każdym wieku, galopowała pod scenę. Wzruszyło mnie, że grali te same utwory a mimo to był to inny koncert! I pierwszy raz w Polsce... A myślałam, że pakiet "pierwszym razów" gwiazd tego formatu mamy wyczerpany!

12 lat po wrocławskim występie Nick Cave and The Bad Seeds wrócili do Polski. Nowe utwory, zmieniony zespół. Dla mnie był to wzorzec koncertu - mogłabym godzinami pisać co to znaczy charyzma i dlaczego Nick może kiwnąć palcem a wrażenie jakby poruszał całą sceną. Prosto, ostro i trafnie. I znowu - widziałam ten koncert w Barcelonie, miałam nie zostawać a stałam wmurowana do ostaniego dźwięku...

Wrażeń mam jeszcze dużo, bardzo dobre spotkana z polskimi artystami, o tym więcej jutro! Bo teraz kilku chłopaków czeka (tak wyszło, nie ma dziewczyn) na spotkanie z programem do montażu dźwięku. Dzisiaj maszyna wylosowała Matta Berningera i Devendrę Banharta!

do usłyszenia w środę, 10 llipca po 19.00! [na FB 24/7]

Agnieszka Szydłowska

10.7.13

FRANZ FERDINAND- love illumination

THE NATIONAL- sea of love

THE NATIONAL - I need my girl

THE NATIONAL- this is the last time

NICK CAVE AND THE BAD SEEDS- push the sky away

20-21

RYKARDA PARASOL- widow in white

MOTION TRIO & L.U.C- searching for inner harmony

DIAMANDA GALAS- gloomy sunday

DEVENDRA BANHART- golden girls

DEVENDRA BANHART- Daniel

DEVENDRA BANHART- mi negrita

DEVENDRA BANHART- hows about tellin a story

Polecane