Gwiazdy Open’er Festival w Radiowym Domu Kultury!!!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gwiazdy Open’er Festival w Radiowym Domu Kultury!!!
Publiczność podczas koncertu amerykańskiego zespołu rockowego Queens of the Stone Age podczas występu w trzecim dniu Open'er Festival w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Jak co roku o tej porze jesteśmy prawie nad morzem. Dziś ostatni dzień Open’era 2013, ale nie będziemy jeszcze podsumowywać. Będziemy cieszyć się wspaniałymi gośćmi, którzy odwiedzą nas w festiwalowym studiu. Na żywo – tylko u nas – Jonny Greenwood!!!

Posłuchaj

Agnieszka Szydłowska zaprasza na Radiowy Dom Kultury
+
Dodaj do playlisty
+

Za nami kolejne koncerty, w tym te dwa wczorajsze (znakomite!), które pojawiły się na antenie Trójki: QOTSA i The National. Festiwal trwa, działa nasz namiot, a w nim Biblioteka Open’era, zorganizowana przez Program 3 we współpracy z Instytutem Książki.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej podstronie poświęconej Open'er Festival

A Instruktorzy RDK biegają, oglądają, śpiewają (lub nie) i… rozmawiają! W tym wydaniu odwiedzą nas ci, którzy na kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt godzin przyjechali/przylecieli do Gdyni.

Wśród nich – dwaj członkowie The National. Z wokalistą Mattem Berningerem porozmawiamy, między innymi, o najnowszej płycie, a z gitarzystą Bryce’m Dessnerem o… Witoldzie Lutosławskim.

Na żywo pojawi się w naszym studiu – tak można powiedzieć – nasz dobry znajomy, Jonny Greenwood! Na scenie pojawi się dziś w towarzystwie Steve’a Reicha.

Polskich artystów reprezentować będzie Fismoll.

Polecamy kanał Open'er Festival na moje.polskieradio.pl

Odwiedzimy także Antka, czyli niepowtarzalny samolot z autobusów, stworzony przez Pawła Althamera i grupę Nowolipie. I zobaczymy, co dzieje się w Muzeum na Open’erze, przygotowanym przez warszawskie MSN. Sprawdzimy też, co w tym roku dzieje się w strefie NGO’s.

Szef festiwalu, Mikołaj Ziółkowski, podsumuje trzy dni i zapowie ostatni. Na Open’erowych scenach dziś – między innymi: Devendra Banhart, Animal Collective, Lao Che, UL/KR, Ballady i Romanse z Igorem Boxxem, Steve Reich, Transmisja, Jonny Greenwood, Crystal Fighters, Novika, Fismoll i Miguel.

Z festiwalu uciekniemy na chwilę dzięki Annie Dudzińskiej i Wojciechowi Włodarczykowi. W cyklu "Najciekawsze budynki świata" tym razem wyprawa do… Łańcuta. Bo, jak mówi, autorka oraz jej gość – „nie zawsze musi być przecież ultranowocześnie!”.

W zeszłym roku maestro Krzysztof Penderecki pojawił się na Open’erze i był naszym gościem, w tym – w czasie festiwalu – będzie bohaterem "Muzycznego Przewodnika Trójki".

Do usłyszenia z Gdyni w sobotę, 6 lipca w samo południe!!!

obszańska-szydłowska-nogaś

Działa nasz FB: www.facebook.com/radiowydomkultury

rdk@polskieradio.pl

Polecane