Ukraina bliżej członkowstwa w Unii?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ukraina bliżej członkowstwa w Unii?
Od lewej: prezydent Czech Milosz Zeman, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, prezydent RP Bronisław Komorowski, prezydent Słowacji Ivan Gaszparovic, prezydent Węgier Janos Ader podczas konferencji prasowej po spotkaniu 3 bm., w Wiśle. Prezydenci Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Czech, Słowacji i Węgier oraz prezydent Ukrainy spotkali się 3 bm. w prezFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Grupa Wyszehradzka, czyli prezydenci Polski, Czech, Słowacji i Węgier rozmawiali w Wiśle m. in. ...o Ukrainie. Bo specjalnym gościem spotkania był prezydent Wiktor Janukowycz.

 W listopadzie ma zostać podpisana umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z Unią Europejską - krok do akcesji naszego wschodniego sąsiada do Wspólnoty.

To ciągle nieostateczna, jednak ważna decyzja w sprawie unijnego budżetu. Parlament Europejski potwierdził porozumienie w sprawie planu finansowego na lata 2014-2020.

A pod Warszawą zostało otwarte, po kilkumiesięcznej przerwie, lotnisko w Modlinie. Ale samoloty nie latają.

Wincenty Elsner z Ruchu Palikota i Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej skomentują wydarzenia dnia w Pulsie Trójki o 17:45. Zaprasza, Damian Kwiek

Polecane