Ponad 5 tys. osób na koncercie Kraftwerk - zobacz galerię zdjęć!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ponad 5 tys. osób na koncercie Kraftwerk - zobacz galerię zdjęć!
Koncert zespołu Kraftwerk na poznańskim festiwalu MaltaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

- To było przedziwne, tak jakby kogoś na rowerze Wigry 3 wpuścić na autostradę - mówił Wojciech Bąkowski z duetu Niwea, który grał support przed legendarnym niemieckim zespołem.

Posłuchaj

Wojciech Bąkowski z duetu Niwea o tym, jak gra się support przed Kraftwerkiem (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Koncert Kraftwerk na Malta Festival  był pierwszym i jedynym koncertem 3D tej grupy w Polsce. Legendarny zespól z Dusseldorfu zagrał 28 czerwca na terenie Starej Gazowni w Poznaniu. Ze względu na trójwymiarowe wizualizacje widzowie oglądali występ w specjalnych okularach.
W ciągu półtoragodzinnego koncertu – będącego adaptacją projektu grupy przygotowanego dla nowojorskiego Museum of Modern Art – zespół zaprezentował m.in. swoje największe przeboje: "Das Model", "The Robots", "Pocket Calculator", "Autobahn" czy "Computer World".
Kraftwerk. Publikation" biografia zespołu owianego tajemnicą >>>

Przed legendarną grupą na scenie wystąpił polski duet Niwea , który tworzą Wojciech Bąkowski (autor tekstów, muzyki oraz uznany polski artysta wizualny młodego pokolenia) i Dawid Szczęsny (muzyk, producent).

Wojciech Bąkowski  opowiadał Agnieszce Szydłowskiej, że jest przyzwyczajony grać raczej dla mniejszej publiczności. -  Wydaje mi się, że osoby wrażliwe wyczuwają, że nasze misterium spełnia się w warunkach kameralnych. Jesteśmy w stanie grać w piwnicy dla pająka i dwóch kotów - stwierdził.

Więcej informacji o Malta Festival znajdziesz tu >>>

Niwea działa od 2009 roku i jest jednym z najbardziej wyrazistych zespołów poznańskiej sceny niezależnej. Wydała do tej pory dwie płyty: "01" (2007) i "02" (2011), w swojej estetyce nawiązujące do dokonań nowej fali, ponurej elektroniki, klimatu lat 80. i 90., oraz rozwijające nurt post-rap  (pomiędzy rapem a melorecytacją).

Na "Radiowy Dom Kultury" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 13.00 do 15.00.

Malta Festival potrwa do 20 lipca. Patronem medialnym wydarzenia jest radiowa Trójka.

Zapraszamy do słuchania relacji z festiwalu na antenie Trójki .

(pg/PAP/mat. promocyjne)

Polecane