Trójka na Open’er Festival: audycje, muzyka, książki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na Open’er Festival: audycje, muzyka, książki
Biblioteka Trójki i Instytutu Książki na Open'erze 2012 miała bardzo wielu fanów Foto: Marcin Zaborski/Trójka

Na festiwalowej mapie Polski pierwszy tydzień lipca to bezsprzecznie Open’er Festival. Program 3 Polskiego Radia, jako patron medialny imprezy, gościł w Gdyni na całe pięć dni. Z radiowego studia festiwalowego nadawane były relacje i audycje, znów została otwarta także "Biblioteka Trójki”.

Oprócz relacji z Festiwalu, które można było śledzić w serwisach oraz audycjach, ekipa Trójki nadawała też programy na żywo ze studia festiwalowego.

Open'er Festival 2013: wywiad z The National, Jonnym Greenwoodem i...>>>
Open'er Festival: Blur nie zagrał wcześniej w Polsce, bo...>>>
Teatr na Open'erze 2013>>
Open’er Festival 2013: emocje rozgrzane do czerwoności>>>

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, 2 lipca o godzinie 19.00, Agnieszka Szydłowska zaprasza do wysłuchania "Programu Alternatywnego”, nadawanego z gdyńskiego Infoboxu. Pierwszego dnia Festiwalu Trójka przeniosła się już do studia festiwalowego na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo, skąd nadalismy "Program Alternatywny” (3 i 4 lipca), "Fest Program” (5 lipca, godz. 13.00-14.00) oraz "Radiowy Dom Kultury” (6 lipca, godz. 12.00-14.00).

Wszystko o festiwalu Open'er 2013>>>

W Gdyni działała także "Biblioteka Trójki”, która zrobiła furorę podczas poprzedniej edycji gdyńskiej imprezy. "Biblioteka”, mająca na celu popularyzowanie czytelnictwa, powstała w wyniku współpracy Trójki, organizatorów festiwalu, Instytutu Książki oraz kilkunastu wydawnictw, które ofiarowały dla słuchaczy i uczestników festiwalu egzemplarze swoich książek – najpopularniejszych powieści, reportaży i dokumentów, wydanych w ostatnich latach. W sumie w ubiegłym roku rozdano ponad 1000 książek.

Polecane