Trwa pomoc dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trwa pomoc dla Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach
Podopieczni zakładu w Piszkowicach mają zapewnioną opiekę i rehabilitację, ale opiekunowie pamiętają też o dobrej zabawie Foto: arch. pryw. Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach

135 tys. - taka suma wpłynęła dotąd na specjalne konto bankowe (stan z 23 lipca).

Posłuchaj

Podziękowania z Piszkowic. Posłuchaj dzieci i ich opiekunów
+
Dodaj do playlisty
+

Wszystko dzięki licytacji czekoladowego orła i hojności Słuchaczy Trójki. Program Trzeci Polskiego Radia udowodnił, że "Orzeł może” i skutecznie pomaga. W piątek, 31 maja, Kuba Strzyczkowski zlicytował na antenie dwumetrowego, czekoladowego orła bielika za 35 tysięcy zł. Symbol akcji " Orzeł może ” trafił w miejsce wskazane przez Zwycięzcę aukcji: do Szpitala Świętej Elżbiety - Mokotowskiego Centrum Medycznego w Warszawie.

Przy tej okazji uruchomione zostało także specjalne konto bankowe, na które Słuchacze mogą dokonywać indywidualnych wpłat na rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Inicjatywa znalazła bardzo szeroki oddźwięk. Znakomity przykład przy okazji zakończenia roku szkolnego dali uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku. Postanowili oni, że w tym roku, zamiast przeznaczać pieniądze na kwiaty dla nauczycieli, zbiorą je na rzecz dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Zgromadzili łącznie 1770,92 zł.

Fot.:
Fot.: Andrzej Bołdaniuk

Cały dochód z aukcji oraz indywidualne wpłaty są przekazywane na rehabilitację i leczenie dzieci w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach (zlopiszkowice.ovh.org). Zakład opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Ich stan zdrowia nie pozwala na funkcjonowanie bez długoterminowego specjalistycznego nadzoru medycznego, wiele z nich wymaga żywienia dojelitowego, wspomagania oddychania i krążenia oraz całodobowej opieki.

 

(ei)

Tu można zobaczyć krótki film o dzieciach z Piszkowic.

Siostry
Siostry zakonne opiekują się dziećmi w bardzo różnym wieku. Na zdjęciu podopieczna Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach podczas przedstawienia

Polecane