Polscy piłkarze nie pojadą na mistrzostwa, choć się zakwalifikowali

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polscy piłkarze nie pojadą na mistrzostwa, choć się zakwalifikowali
Foto: Glow Images/East News

Sportowcy zacięcie walczyli nie tylko o awans, ale i o fundusze pozwalające im wyjechać. Ich starania poza sportowe zakończyły się jednak niepowodzeniem...

Posłuchaj

Piłkarze nie pojadą na mistrzostwa, choć się zakwalifikowali (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W sierpniu odbędą się mistrzostwa w piłce nożnej diabetyków DiaEuro 2013. Organizują je Chorwaci, którzy zwyciężyli w zeszłorocznej rywalizacji rozegranej w Kijowie.

Polska reprezentacja znalazła się wśród 12 drużyn zakwalifikowanych do tego prestiżowego turnieju. I musiała zrezygnować z wyjazdu z powodu braku funduszy, ubolewa Piotr Wójcicki - piłkarz polskiej reprezentacji diabetyków. Jak mówi wiadomość o chorobie była dla niego końcem świata. Okazało się jednak, że z cukrzycą można żyć aktywnie. Piotr Wójcicki latem biega, a zimą jeździ na snowboardzie. - Musimy przed treningiem i w jego trakcie kontrolować poziom cukru. Może się bowiem pojawić hipoglikemia czyli niedocukrzenie, które jest bardzo niebezpieczne - wyjaśnia.
Obecnie na świecie na cukrzycę choruje już 285 milionów osób, z czego w Polsce ponad 2,5 miliona. Cukrzyca została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku.

Materiał przygotowała Elżbieta Korczyńska.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki" można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

gsPolecane