Orzeł wylądował w Szpitalu Świętej Elżbiety!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Orzeł wylądował w Szpitalu Świętej Elżbiety!
Foto: Gabriela Darmetko

We wtorek czekoladowy orzeł wylicytowany przez panią Iwonę za 35 tys. złotych trafił do wybranego przez nią Szpitala Świętej Elżbiety - Mokotowskiego Centrum Medycznego. Stanął w pobliżu recepcji, skąd będzie witał wszystkich nowych pacjentów.

Posłuchaj

Orzeł wylądował w Szpitalu Świętej Elżbiety! (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Orzeł stanął niedaleko rejestracji. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że orzeł może tu być, że dzieci będą go widzieć – mówi Małgorzata Akimowicz-Paruszewska manager szpitala św. Elżbiety.

Orła do transportu trzeba było przygotować. Należało m.in. odczepić czekoladowe skrzydła. Każde z nich musiało być przeniesione przez 4 osoby. Jedno czekoladowe skrzydło waży bagatela 80 kg.

Po dotarciu do nowego domu orzeł musiał zostać poddany drobnym kosmetycznym zabiegom. Dzisiejsza pogoda, jak mówi Janusz Profus, Maestro Czekolady z firmy Wedel, była idealna na przenosiny, bo orzeł zrobiony z prawdziwej czekolady gorąca nie lubi.

Pani Iwona wylicytowała orła za 35 tys. zł . Pieniądze z aukcji zostały przekazane na rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach.

W niedzielę 23 czerwca niedzielę w Piszkowicach w kościele pw. św. Jana Chrzciciela zorganizowanokoncert kameralny, który przez artystów i organizatorów został zadedykowany radiowej Trójce w podziękowaniu za jej zaangażowanie w pomoc dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Wnętrze kościoła stało się miejscem wykonania przez Magdalenę Blum-fortepian oraz Krzysztofa Karpetę-wiolonczela sonaty g-moll op. 19 Siergieja Rachmaninowa, sonaty d-moll Claude`a Debussy`ego oraz "Elegie" Gabriela Faure. W drugiej części usłyszeliśmy także Magdalenę Kulig-mezzospran, która wykonała "A Chloris" Reynaldo Hahna, "Elegie" Julesa Masseneta oraz "Niet tolka tot, kto znajet" Piotra Czajkowskiego.

Cały dochód z aukcji oraz indywidualne wpłaty są przekazywane na rehabilitację i leczenie ciężko chorych dzieci w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach (zlopiszkowice.ovh.org). Zakład opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Ich stan zdrowia nie pozwala na funkcjonowanie bez długoterminowego specjalistycznego nadzoru medycznego, wiele z nich wymaga żywienia dojelitowego, wspomagania oddychania i krążenia oraz całodobowej opieki. Sytuacja finansowa zakładu jest bardzo zła.

Do Piszkowic wybrał się dziennikarz Programu 3, Marcin Gutowski , który przygotował dla słuchaczy relacje i materiały reporterskie na temat placówki. Zapraszamy do wysłuchania materiałów. Znaleźć je można TU .

Dwumetrowy orzeł z białej czekolady po tym, jak został odsłonięty na happeningu akcji „Orzeł może”, stał w siedzibie Trójki przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. Teraz, decyzją jego nowej właścicielki, trafi do Szpitala Świętej Elżbiety - Mokotowskiego Centrum Medycznego.

Dwumetrowy orzeł z białej czekolady, ufundowany przez firmę E. Wedel, został przygotowany specjalnie na inaugurację akcji społecznej "Orzeł może" . W ramach akcji "Orzeł może" Trójka i "Gazeta Wyborcza" w swoich audycjach i artykułach zachęcały Polaków do optymizmu, uśmiechu na co dzień i większej pewności siebie. W rozmowach z wybitnymi Polakami przypominały polskie sukcesy, sylwetki słynnych rodaków, interesujące inicjatywy młodych ludzi i akcje społeczne, promujące polskość i optymistyczny patriotyzm.

Relację przygotowała Ewa Dudzińska

Popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku między 16.00 a 19.00.

Polecane