Rowerowa pasja rodzinna naznaczona tragedią

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rowerowa pasja rodzinna naznaczona tragedią
Foto: archiwum klubu Rowerowy Trybik

Paweł Paczek wspólnie z synem Marcinem przez 12 lat prowadził dla dzieci i młodzieży Klub Rowerowy Trybik. Razem organizowali rajdy i wycieczki rowerowe. Teraz Paweł prowadzi go sam. Półtora roku temu pochował syna.

Posłuchaj

"Rajd pamięci" rodzinna pasja naznaczona tragedią (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Marcin zmarł w swoim domu, w swoim pokoju. Do dziś nie wiadomo co było przyczyną tragedii. Sekcja nic nie wyjaśniła, nie udało się nawet określić godziny śmierci.

Marcin był zdrowym, wysportowanym 20-latkiem, to on wiele lat temu wymyślił powstanie klubu. Początki nie były łatwe, Klub nie od razu cieszył się popularnością, ale dzięki uporowi i zaangażowaniu Marcina i jego ojca coraz więcej dzieci chciało jeździć na wspólne wycieczki.

Reportaż w Trójce - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Marzeniem ich obu było pokazać im, że można wolny czas spędzać inaczej niż tylko siedząc na podwórku. Warszawska Praga, gdzie działa Klub Rowerowy Trybik nie ma dobrej sławy, mieszkający tam ludzie nie należą także do najbogatszych, nie ma więc wielu podobnych inicjatyw

W sierpniu Paweł Paczek wyrusza wraz z klubem na pielgrzymkę rowerową ku czci Marcina. Dlaczego w ten sposób czci syna? Co mu to daje?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Doroty  Bonieckiej-Górny "Rajd pamięci"

"Reportaży " na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

gs

Polecane