Wielki powrót Miejskiej Powieści Odcinkowej! Czytają Popławska i Chyra

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wielki powrót Miejskiej Powieści Odcinkowej! Czytają Popławska i Chyra
Magdalena Popławska i Andrzej Chyra Foto: Fot.: Wojciech Dorosz

Powieść stworzyli doborowi autorzy: Sylwia Chutnik, Tomasz Man, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Krzysztof Bizio i Bartosz Żurawiecki. Odcinki czytają Magda Popławska i Andrzej Chyra, aktorzy Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego.

Miejska Powieść Odcinkowa to wspólne przedsięwzięcie Nowego Teatru w Warszawie, Trójki i Malta Festival Poznań.  MPO2 - to nowa odsłona cyklu zainicjowanego przez NT Krzysztofa Warlikowskiego w 2010 (w tym roku objęliśmy teatr patronatem).
Idea polega na łańcuszkowym tworzeniu powieści (tylu autorów, ile odcinków). W tym roku - tyle odcinków, ile dni roboczych Malta Festival Poznań, czyli 5. Udało nam się zaprosić dwoje prozaików i troje dramatopisarzy. Oto kolejność autorów MPO2, a zarazem odtwarzania  napisanych przez nich odcinków w wersji dźwiękowej: Sylwia Chutnik, Tomasz Man, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Krzysztof Bizio i Bartosz Żurawiecki.

W tym roku "powieść” jest prawdziwie miejska -– powstawała bowiem w różnych miastach: Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu. MPO towarzyszył cykl komiksów. MPO2  to z kolei emisja kolejnych odcinków na antenie Trójki (godz. 11.50) oraz  równolegle na Malcie (Silent Malta), od 24 czerwca do 28 czerwca.
MPO2 czytają aktorzy Nowego Teatru: Magdalena Popławska i Andrzej Chyra. Muzyka pochodzi ze zbiorów Pawła Mykietyna; są to kompozycje do spektakli Krzysztofa Warlikowskiego. Reżyserem dźwięku jest laureat Prix Italia i wielokrotny Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry - Andrzej Brzoska . Nad całością czuwają: Piotr Gruszczyński (dramaturg NT) oraz Baszka Marcinik .

Spotkanie z twórcami MPO2 - 28 czerwca na Malcie. Tematycznie MPO2 nawiazuje do idiomu maltańskiego 2013: "Oh Man, oh machine”. Tytuł pochodzi z wiersza Józefa Czechowicza: "Rytm wystukuje w piersiach maleńki motorek". 

Miejska Powieść Odcinkowa na antenie Trójki od poniedziałku 24 czerwca do piątku 28 czerwca o godz. 11.50. oraz na Malta Festival Poznań w cyklu Silent Malta (na palcu Wolności).
Każdego dnia po premierze na stronie Nowego Teatru pojawi się tekst kolejnego odcinka. 28 czerwca na festiwalu odbędzie się spotkanie z twórcami MPO.  29 czerwca całość serialu zostanie przedstawiona na  Malta Festival Poznań.

Polecane