Piknik Naukowy 2013: przetestuj swój krem do opalania i...

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piknik Naukowy 2013: przetestuj swój krem do opalania i...
Foto: Radosław Pasterski

Nigdy wcześniej nie przygotowano tylu atrakcji. W imprezie weźmie udział 200 instytucji z 22 krajów. - Wachlarz tematyczny jest bardzo szeroki, mamy miasteczko archeologiczne, mnóstwo pokazów przygotowanych przez koło naukowe Politechniki, więc dotyczące nauk ścisłych, ale jest też prezentacja Instytutu Badań Literackich - opowiada Joanna Mieczyńska z Centrum Nauki Kopernik.

Posłuchaj

Piknik Naukowy 2013: tego nie możesz przegapić!
+
Dodaj do playlisty
+

W trakcie trwania pikniku będzie można zobaczyć setki pokazów. Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik zaprasza na występ Brytyjczyka Matta Pritcharda. Jego pokaz powinien szczególnie spodobać się fanom Supermana lub Spidermana. Pritchard wytłumaczy skąd się wzięły moce niektórych superbohaterów.

Nowicka zaprasza też na pokaz matematyczno-muzyczny Dereka Fisha z RPA. Co ważne, naukowiec jest wielkim fanem Marii Skłodowskiej-Curie, która jest dla niego wielką inspiracją.

Na piknikowej scenie wystąpi też Ori Weyl, znany lepiej jako Doktor Molekuła. Pochodzący z Izraela aktor i reżyser jest wielokrotnym laureatem festiwali naukowych na całym świecie.

Nie zabraknie też polskich eksperymentatorów. Błażej Dawidson pokaże różne sztuczki związane z powietrzem. Na pewno będzie sporo ognia i pary. Będzie można także wziąć udział w zabawie terenowej Polskiego Radia. - Uczestnicy rozpoczną zabawę o 12.00 koło stanowiska Polskie Radia czyli stanowiska 13 B znajduje się ono najbliżej ronda Waszyngtona – mówi Magdalena Kordaszewska, zachęcając do udziału w zabawie.

Trójkowi dziennikarze na Pikniku Naukowym 2013!

/

Wszystkich miłośników Programu 3 Polskiego Radia zapraszamy na spotkanie z dziennikarzami, którzy będą czekać na Państwa w między godz. 12 a 14.

Przyjdź na 17. Piknik Naukowy i odwiedź stanowiska Polskiego Radia

W namiocie Trójki, z którego reporterzy będą nadawać relacje, będzie można spotkać Marka Niedźwieckiego, Marcina Gutowskiego i Marcina Zaborskiego.

Dziennikarze będą promować i podpisywać swoje wydawnictwa: Marek Niedźwiecki dwupłytowy album "Marek Niedźwiecki – moja lista marzeń" , Marcin Zaborski właśnie ukazującą się na rynku książkę "Biuro Myśli Znalezionych" będącą zbiorem dwudziestu rozmów, które powstały w czasie spotkań w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, a Marcin Gutowski publikację "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" opisującą w niezwykle zabawny sposób 50-letnią historię Trójki.

/

Premiera książki Marcina Zaborskiego "Biuro Myśli Znalezionych" już w piątek, 14 czerwca!

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej.

Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia - zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych.

Polecane