Męskie Granie 2013 promuje singiel "Jutro jest dziś". Posłuchaj!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Męskie Granie 2013 promuje singiel "Jutro jest dziś". Posłuchaj!
Nowi dyrektorzy artystyczni Męskiego Grania 2013: Katarzyna Nosowska i O.S.T.RFoto: www.meskiegranie.pl

W poniedziałkowej audycji "W tonacji Trójki", która była nadawana z Żywca został po raz pierwszy zaprezentowany utwór promujący trasę koncertową Męskiego Grania. "Jutro jest dziś" wykonują Katarzyna Nosowska i O.S.T.R., dyrektorzy artystyczni Męskiego Grania 2013.

Posłuchaj

Męskie Granie 2013 promuje singiel "Jutro jest dziś". Posłuchaj! (W tonacji Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak zdradziła Katarzyna Nosowska to właśnie Adam Ostrowski jest odpowiedzialny za powstanie zaczynu tekstu i jego esencji. - Dopisałam swój bardziej romantyczny, kobiecy komentarz - mówi dyrektor artystyczna Męskiego Grania. Co go zainspirowało? - Wszystko co robię, robię dla mojej rodziny. Stąd pomysł na utwór o tym, że wszystko przemija, że trzeba chwytać dzień takim, jakim jest dziś, a nie jakim może być jutro. To co możesz zrobić jutro zrób dziś - mówi.

Mówiąc o swojej pracy O.S.T.R podkreślał, że lwia jej część przypada na godziny nocne. - Cierpię na insomnię więc mało sypiam, zabijam czas nocą tworzeniem muzyki - wyjaśnia. Jest taka pora, o której budzą się wampiry, a on siada do pracy... -  Z wyjątkiem tego, że Adam nie może spać, a ja zasypiam tam, gdzie stoję. Bardzo podobne sytuacje są dla nas warte zatrzymania. Podobne rzeczy artystycznie nas wzruszają i stanowią inspirację. Okazało się, że nie ma sensu tworzyć podziału na nasze propozycje. Czekają nas koncerty artystów, których oboje podziwiamy - mówiła Piotrowi Stelmachowi, Katarzyna Nosowska .

Męskie Granie otwiera się na hip hop. - Zależy mi na zmianie jego wizerunku, chcę, żeby ludzie wiedzieli, że nie chodzi o to, żeby się obijać. Hip hop to szlachetna forma artystyczna, nie polega na agresji, a na umiejętnościach, ma swoje zasady. Staram się uświadomić ludziom, że hip hop dotyka wielu ważnych spraw, nie tylko tego, co się dzieje na osiedlu - mówił O.S.T.R w audycji "W tonacji Trójki" . Jak dodał wszystko, co osiągnął w życiu zawdzięcza muzyce.

Marcin Filipiak, reprezentujący Żywiec opowiadał o tym jak zmieni się Męskie Granie w 2013 roku. Czego możemy się spodziewać?

W zeszłym roku publiczność zaczarowali Katarzyna Nosowska i Marek Dyjak.

Właściwa trasa koncertowa rozpocznie się 13 lipca 2013 koncertem w Krakowie. W ubiegłym roku koncert inaugurujący Męskie Granie odbył się w Warszawie >>>

Trwa niezwykły konkurs, w ramach którego wybierają Państwo młodych wykonawców (spośród 32 zespołów), którzy zaprezentują się na scenie głównej w ramach Nowego Męskiego Grania! Zwycięzców Piotr Stelmach prezentuje w "Myśliwieckiej 3/5/7" . Wiemy już, że w Krakowie zaprezentuje się Maja Olenderek Ensamble , w Chorzowie wystąpi Zalef

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

20 lipca Męskie Granie będzie gościć po raz pierwszy w Chorzowie!

27 lipca muzycy pojawią się we Wrocławiu, a 3 sierpnia w Gdańsku. W 2011 roku można było posłuchać tam Pink Freud i Muzykę Końca Lata >>>

10 sierpnia Męskie Granie zaprasza do Poznania, a 17 do Warszawy. Trasa koncertowa zakończy się w... Żywcu 31 sierpnia.

Dodatkowo, jak zapowiedział Piotr Stelmach od najbliższej soboty w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" rusza niezwykły konkurs. Przez 7 tygodni będą Państwo wybierali młodych wykonawców (spośród 32 zespołów), którzy zaprezentują się na scenie głównej w ramach Nowego Męskiego Grania!

Na początku tego roku gwiazdy trasy 2012 oraz jej Dyrektor Artystyczna Katarzyna Nosowska wystąpili w audycji "Offensywa". Zobacz niezwykły koncert!

Dwupłytowe wydawnictwo dokumentujące Męskie Granie 2012 dostępne (z trójkową dwuzłotówką) na sklep.polskieradio.pl Znajdą tam Państwo także płyty z poprzednich edycji Męskiego Grania. Zapraszamy!

/

Polecane