Orzeł pomógł! Mamy już 135 tysięcy złotych! Akcja nadal trwa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Orzeł pomógł! Mamy już 135  tysięcy złotych! Akcja nadal trwa
Podopieczni zakładu w Piszkowicach mają zapewnioną opiekę i rehabilitację, ale opiekunowie pamiętają też o dobrej zabawie Foto: arch. pryw. Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach

135 tys. zł - tyle pieniędzy udało nam się zebrać po licytacji czekoladowego orła i uruchomieniu specjalnego konta bankowego.

Posłuchaj

Podziękowania z Piszkowic. Posłuchaj dzieci i ich opiekunów
+
Dodaj do playlisty
+

Program Trzeci Polskiego Radia udowodnił, że "Orzeł może” i skutecznie pomaga. W piątek 31 maja Kuba Strzyczkowski zlicytował na antenie dwumetrowego, czekoladowego orła bielika za 35 tysięcy zł. Symbol akcji " Orzeł może ” trafi teraz w miejsce wskazane przez Zwycięzcę aukcji: do Szpitala Świętej Elżbiety - Mokotowskiego Centrum Medycznego przy ul. Goszczyńskiego w Warszawie.

Przy tej okazji uruchomione zostało także specjalne konto bankowe, na które słuchacze mogli dokonywać indywidualnych wpłat na rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. W ciągu niecałego tygodnia udało się zebrać prawie 42 tysiące zł, co razem z kwotą uzyskaną z licytacji dało sumę prawie 77 tysięcy złotych.

Fot.:
Fot.: Andrzej Bołdaniuk

Cały dochód z aukcji oraz indywidualne wpłaty są przekazywane na rehabilitację i leczenie ciężko chorych dzieci w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach (zlopiszkowice.ovh.org). Zakład opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Ich stan zdrowia nie pozwala na funkcjonowanie bez długoterminowego specjalistycznego nadzoru medycznego, wiele z nich wymaga żywienia dojelitowego, wspomagania oddychania i krążenia oraz całodobowej opieki.

 

Tu można zobaczyć krótki film o dzieciach z Piszkowic.

Siostry
Siostry zakonne opiekują się dziećmi w bardzo różnym wieku. Na zdjęciu podopieczna Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach podczas przedstawienia

Polecane