Coraz więcej imprez biegowych rodzi się z pasji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Coraz więcej imprez biegowych rodzi się z pasji
Foto: jeremi2/sxc.hu/cc

Jedną z takich imprez, która została zorganizowana przez samych biegaczy, jest bieg "Avon kontra Przemoc" w Garwolinie.

Posłuchaj

Coraz więcej imprez biegowych rodzi się z pasji (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Do niedawna organizatorami imprez biegowych były głównie instytucje miejskie, którym ktoś z góry zlecił organizację takiego wydarzenia. Odkąd bieganie dla wielu ludzi stało się pasją, coraz więcej imprez biegowych planowanych i realizowanych jest przez samych biegaczy. Zalicza się do nich garwoliński bieg "Avon kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie".
Jak przyznali w audycji "Biegam, bo lubię" w radiowej Trójce organizatorzy imprezy Michał Łubian i Michał Kopik, łatwo nie było. Pomysł na bieg narodził się cztery lata temu w głowach biegaczy, którzy "truchtali sobie po Garwolinie". Wówczas zaczął się trudny proces pozyskiwania wsparcia i sponsorów dla imprezy.
W Garwolinie znajduje się fabryka firmy kosmetycznej Avon. To do niej zgłosili się biegacze. Usłyszeli jednak, że firma nie jest zainteresowana imprezami sportowymi. Biegacze nie poddali się i zaproponowali, że zorganizują bieg, który będzie promował jedną z akcji społecznych firmy. Avon na to przystał i tak narodził się bieg "Avon kontra Przemoc".
Organizatorzy biegu podkreślają, że impreza ciągle się rozwija. Każdego roku w biegu bierze udział co najmniej sto osób więcej. Lubian i Kopik podkreślają, że to, co przyciąga biegaczy do Garwolina to fakt, iż w biegu "Avon kontra Przemoc" bierze udział aż 25-27 proc. kobiet. To - jak podkreślają ze śmiechem organizatorzy - przyciąga mężczyzn i impreza sama się nakręca.

Kolejny bieg "Avon kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie" odbędzie się 16 czerwca. W biegu głównym wystartuje 800 zawodników, a w biegu rodzinnym (na dystansie 2 km) - 250 osób.
Programu "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Zapraszamy.

Zapraszamy także do słuchania Trójki w soboty o godz. 8.20 - w cyklu "Z biegiem natury" opowiadamy o bieganiu w terenie

Polecane