Wiemy, gdzie wyląduje czekoladowy orzeł

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiemy, gdzie wyląduje czekoladowy orzeł
Czekoladowa rzeźba orła - symbolu akcji "Orzeł może"Foto: Gabriela Darmetko/ Trójka

Nowa właścicielka, która kupiła figurę na licytacji zdradziła, że orzeł trafi do jednego z warszawskich szpitali.

Pani Iwona wylicytowała orła za 35 tys. zł. Pieniądze z aukcji będą przekazane rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach.

Do Piszkowic wybrał się dziennikarz Programu 3, Marcin Gutowski , który przygotował dla słuchaczy relacje i materiały reporterskie na temat placówki. Zapraszamy do wysłuchania materiałów. Znaleźć je można TU.

 

Dwumetrowy orzeł z białej czekolady po tym, jak został odsłonięty na happeningu akcji „Orzeł może”, stał w siedzibie Trójki przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. Teraz, decyzją jego nowej właścicielki, trafi do Szpitala Świętej Elżbiety - Mokotowskie Centrum Medyczne.

 

Fot.:
Fot.: Andrzej Bołdaniuk

Dwumetrowy orzeł z białej czekolady, ufundowany przez firmę E. Wedel, został przygotowany specjalnie na inaugurację akcji społecznej "Orzeł może" . W ramach akcjii "Orzeł może" Trójka i "Gazeta Wyborcza" w swoich audycjach i artykułach zachęcają Polaków do optymizmu, uśmiechu na co dzień i większej pewności siebie. W rozmowach z wybitnymi Polakami przypominają polskie sukcesy, sylwetki słynnych rodaków, interesujące inicjatywy młodych ludzi i akcje społeczne, promujące polskość i optymistyczny patriotyzm. Akcja potrwa do 4 czerwca.

Polecane