Katy Carr o swojej polskiej misji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katy Carr o swojej polskiej misji
Katy CarrFoto: materiały prasowe/ http://katycarr.com

– Chcę mówić Brytyjczykom o polskiej kulturze, historii – opowiadała w "LP Trójce” piosenkarka, która urodziła i wychowała się w Anglii, ale kocha nasz kraj.

Posłuchaj

Katy Carr: muzyka ma wiele wspólnego z lataniem (LP Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Katy Carr to  piosenkarka i autorka tekstów, emocjonalnie bardzo związana z Polską, rodzinnym krajem swojej matki i zafascynowana naszą historią. Jest córką Polki i Szkota, urodziła i wychowała się w Anglii. O  miłości do Polski oraz o jej owocu, którym jest płyta "Paszport", a także o koncercie w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej opowiadała w audycji Piotra Barona "LP Trójka". – Zagranie w Trójce to bardzo wielki zaszczyt – mówiła artystka.
Koncert Katy Carr w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się w sobotę, 1 czerwca, o godzinie 20.05. Będzie transmitowany na antenie Trójki oraz naszej stronie internetowej. Zapraszamy do słuchania!

Piosenkarka w rozmowie z Piotrem Baronem zdradziła, że jest także… pilotką samolotów. Katy Carr stwierdziła, że muzyka ma wiele wspólnego z lataniem. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
Audycji "LP Trójka" można słuchać w każdy piątek między godziną 9 a 12.
W Wielkiej Brytanii Katy Carr ma już ugruntowaną pozycję. Do tej pory wydała trzy płyty: "Screwing Lies" (2001), "Passion Play" (2003) oraz "Coquette" (2009).artystka W Polsce  dała się poznać dzięki pochodzącej z płyty "Coguette" piosence "Kommander’s Car", która była piosenką dnia w Trójce .

Inspiracją do napisania tego utworu była dla Katy historia brawurowej ucieczki z obozu koncentracyjnego w Auschwitz urodzonego w Tczewie Kazimierza Piechowskiego. Uciekinierzy przebrani w SS-mańskie mundury wyjechali z obozu samochodem naczelnika Rudolpha Hössa. Pisząc tę piosenkę Katy nie wiedziała, że bohater tego wydarzenia żyje. Kiedy dowiedziała się, że Kazimierz Piechowski mieszka na Wybrzeżu, odwiedziła go w Polsce i zafascynowana jego opowieścią postanowiła wyprodukować 25-minutowy film, opowiadający o jego ucieczce z obozu.

Od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza" prowadzą wielką akcję społeczną "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Prezydent RP objął akcję honorowym patronatem.

Polecane