Młodzi, narcystyczni, skupieni na sobie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Młodzi, narcystyczni, skupieni na sobie
Lubimy się "przeglądać" w cudzych opiniach, czasem są one jednak fałszyweFoto: Glow Images/East News

- Dzisiaj młodzi dorośli to hedoniści, materialiści, egoiści. Oczywiście nie wszyscy i nie w każdym kraju. Joel Stein w amerykańskim tygodniku "Time" najtrafniej to ujęła jako "pokolenie ja do potęgi trzeciej" - opowiada Grażyna Dobroń w "Instrukcji obsługi człowieka".

Posłuchaj

Młodzi, narcystyczni, skupieni na sobie, czyli "pokolenie ja do potęgi trzeciej" (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Skupione na "ja" młode kobiety coraz częściej korekcją nosa, ust czy biustu leczą swoje kompleksy i nastroje, a kiedyś - jak przypomina Grażyna Dobroń - samopoczucie poprawiało się zwyczajnie ciastkiem i kawą.

Dawniej istotnie wystarczał jeden jedyny niepowtarzalny deser, potem zastąpiła go karta kredytowa i robienie zakupów, a dziś - jak zaznacza prof. Violetta Skrzypulec, seksuolog-endokrynolog - "standardem" zaczyna być poprawianie image’u przy pomocy medycyny estetycznej.

- Żyjemy w świecie zdominowanym przez mężczyzn, w związku z tym ta walka z mężczyznami zawsze jest przegrana i takie "poprawienie" w sytuacji trudnej to czasami wymóg chwili, a nie kaprys - opowiada rozmówczyni Grażyny Dobroń.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Ekspert przestrzega, że jeśli decydujemy się na jakiś zabieg, zawsze warto oddać się opiece specjalistów i zachować ostrożność jeśli chodzi o kaprysy związane z "poprawianiem" natury.

Jak w nowej rzeczywistości może się odnaleźć statystyczna "Kowalska" po 50. oraz dlaczego Freud nie byłby przeciwny medycynie estetycznej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce - od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

Polecane