Dziewczyny na politechniki!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dziewczyny na politechniki!
458 studentów, bawiących się na juwenaliach Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego brało udział, 26 bm. w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnym podrzucaniu akademickich biretów. Pobili dotychczasowy rekord z Londynu - "most people throwing mortar boards simultaneously ", ustanowiony przez 295 osób w 2012 roku.Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

- Współczesna kobieta-inżynier to przebojowa dziewczyna, doskonale się odnajdująca w działaniach informatycznych, ale również umiejąca zarządzać dużymi zespołami ludzkimi złożonymi z mężczyzn - mówi prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej.

Posłuchaj

Reportaż Ewy Michałowskiej "Dziewczyny na politechniki" (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn 17 uczelni w całej Polsce gościło wyłącznie dziewczęta - tegoroczne maturzystki oraz uczennice pierwszej i drugiej klasy szkół ponadgimnazjalnych. Czekało na nie mnóstwo atrakcji i pozytywnych inspiracji. A wszystko w ramach organizowanej już po raz szósty akcji "Dziewczyny na politechniki!" i "Dziewczyny do ścisłych!" Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Reportaż w Trójce - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Najlepsze politechniki i wydziały ścisłe uniwersytetów przygotowały z tej okazji bogaty program, w którym oprócz prezentacji oferty studiów i warunków rekrutacji, znalazły się spotkania ze studentkami, inżynierkami, naukowcami i kobietami biznesu, warsztaty techniczne i prezentacje naukowe, a także przestrzeń na wszelkiego rodzaju eksperymenty.

- Te studia są także dla dziewczyn. Cieszę się bardzo, że jestem na politechnice, innych studiów bym nie wybrała - mówi jedna ze studentek. Inna przekonuje, że absolwentki inżynierii chemicznej i procesowej są w stanie pracować w każdej gałęzi przemysłu.

- Aktualnie mam trzy doktorantki, nie mam żadnego doktoranta, to też świadczy o tym, że jest to laboratorium przyjazne dla kobiet. Panie są bardziej skrupulatne, bardziej pracowite, dokładne – mówi prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Ewy Michałowskiej "Dziewczyny na politechniki".

Polecane