"Niektórzy lubią poezję" - kampania społeczna Fundacji Wisławy Szymborskiej i Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Niektórzy lubią poezję" - kampania społeczna Fundacji Wisławy Szymborskiej i Trójki
Wisława Szymborska w TrójceFoto: Fot. Wojciech Dorosz

- W statucie Fundacji, który sporządziła jeszcze sama Fundatorka, jest zapis mówiący, że mamy się troszczyć o czytanie poezji. Bardzo się cieszę, że radiowa Trójka podjęła się, wraz z nami, tego zadania - mówił Michał Rusinek.

Posłuchaj

"Niektórzy lubią poezję" - kampania Fundacji Wisławy Szymborskiej i Trójki (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Szef Fundacji Wisławy Szymborskiej i wieloletni sekretarz poetki, opowiadał, że twórcy kampanii przez pewien czas zastanawiali się, jakimi słowami przekonywać ludzi do czytania. - Oczywiście mogliśmy wymyślać albo zatrudnić copywriterów. Ale pomyśleliśmy, że właściwie mamy gotowy tekst, który zachęca do czytania poezji w sposób przewrotny. To wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Niektórzy lubią poezję" - mówił rozmówca Barbary Marcinik.

W ramach kampanii znani i lubiani z bardzo różnych dziedzin życia czytają fragmenty wiersza w spotach promujących akcję. Będzie można ich wysłuchać na antenie Trójki. 

Nieznana proza Szymborskiej, czyli "Błysk rewolweru" >>>
W październiku ruszy druga odsłona akcji. Na przystankach w całej Polsce będzie można zobaczyć plakaty promujące czytanie poezji.

Kolejne informacje o kampanii "Niektórzy lubią poezję" na antenie Trójki w czwartek, 30 maja w audycji "Do południa" pomiędzy godz. 9.00 a 12.00.

Poznaj pięcioro nominowanych do nagrody Wisławy Szymborskiej >>>

Polecane