Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania
Foto: materiały promocyjne

– Big Book Festival to festiwal wychodzący do ludzi. Będzie odbywał się w Warszawie, ale także w miejscach zupełnie dla czytania nietypowych, takich jak Pasaż Wiecha, Dworzec Centralny, zakłady fryzjerskie, kina, hotele – wyliczała Paulina Wilk, współorganizatorka wydarzenia w audycji "Z najwyższej półki" .

Posłuchaj

Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania (Z najwyższej półki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Big Book Festival to nowe wydarzenie literacko-artystyczne w Warszawie. Jego pierwsza edycja odbędzie się już w ten weekend,  22 i 23 czerwca . Festiwal jest pierwszą tak rozległą i nowoczesną imprezą czytelniczą, angażującą miłośników książek, znakomitych autorów międzynarodowych, publiczność miejską oraz nowe technologie. Przez dwa dni Warszawa będzie miastem czytelników, a książka, literatura i związane z nimi aktywności artystyczne będą wyraźnie obecne w przestrzeni publicznej.
– To będzie duże, radosne święto czytania. Jest to festiwal wychodzący do ludzi, odbywający się również w przestrzeni miasta, w miejscach zupełnie dla czytania nietypowych, takich jak Pasaż Wiecha, Dworzec Centralny, zakłady fryzjerskie, kina, hotele – mówiła Paulina Wilk , współorganizatorka Big Book Festival w audycji "Z najwyższej półki" .

Na festiwal przyjedzie ponad 90 gości, m.in.: Sławomir Mrożek, Dorota Masłowska, Beata Chomątowska, Szczepan Twardoch, Kazimierz Orłoś, Tomasz Łubieński, Filip Springer czy Łukasz Orbitowski.
Jednym z głównych wydarzeń festiwalu będzie maraton "Mrożek na językach", który odbędzie się 22 czerwca w sobotę na Dworcu Centralnym.  – Od godz. 18.00 do północy "odjeżdżał” będzie inny utwór prowadzony przez innego maszynistę. Pierwszym maszynistą będzie sam Sławomir Mrożek, który przeczyta opowiadanie "W podróży", a później pojawią się m.in. Dorota Masłowska, Ilona Ostrowska, Maria Pakulnis, Piotr Adamczyk. Maraton o północy zakończy Bogusław Linda – opowiadała Paulina Wilk Michałowi Nogasiowi.

W festiwalu będą mogły wziąć udział osoby z… całego świata! Wszystko to dzięki dwóm "hangoutom" – internetowym spotkaniom z Asa Larsson i Elif Şafak. Jak wziąć w nich udział? Zapraszamy do wysłuchania dźwięku.

Trójka jest partnerem medialnym Big Book Festival.

Pełny program wydarzenia oraz mapa miejsc festiwalowych

W sobotę, 22 czerwca, od godz. 13.00 do 15.00 zapraszamy na specjalne wydanie "Radiowego Domu Kultury" prosto z Centrum Festiwalowego Big Book Festival przy ul. Marszałkowskiej 9/15 w Warszawie.

Polecane