Reklama

reklama

Tadeusz Rolke o robieniu zdjęć nikomu niepotrzebnych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tadeusz Rolke o robieniu zdjęć nikomu niepotrzebnych
Mistrz fotografii Tadeusz Rolke i jedno z jego zdjęć na wystawie w krakowskim MOCAK-uFoto: Fot.: Michał Nogaś/ Trójka

– Większość moich fotografii poswatała nie w skutek zleceń. Mam jakiś motorek, który mnie kręci do bezustannego fotografowania – mówił Tadeusz Rolke prowadzącym "Radiowy Dom Kultury”.

Posłuchaj

Tadeusz Rolke o swojej wystawie na Miesiącu Fotografii w Krakowie (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tadeusz Rolke oprowadzał prowadzących "Radiowy Dom Kultury" po wystawie swoich fotografii w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK otworzonej w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. – Są to zdjęcia zrobione dla mojej przyjemności albo nieprzyjemności, zdjęcia nikomu niepotrzebne, które nie spełniają żadnej funkcji, ani komercyjnej, ani społecznej – mówił.
Słynny fotograf powiedział, że cieszy go, że jego zdjęcia są doceniane także przez osoby młode.
Wystawę "Studio Rolke” można oglądać do 16 czerwca 2013 roku w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Tadeuszem Rolke i z kuratorem wystawy jego prac Witoldem Orskim.

16 maja ruszyła 11. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie, największego festiwalu fotograficznego w Polsce. Tegoroczny festiwal potrwa do 16 czerwca. Na program Miesiąca Fotografii w Krakowie składa się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń.

W słowie wstępnym do tegorocznego festiwalu organizatorzy napisali: "dobry temat dla festiwalu to taki, który daje możliwość wychodzenia poza utarte opinie i obiegowe definicje, z potencjałem zaskakiwania najpierw nas, a potem festiwalowego publiczności". Moda jest właśnie takim tematem!

Roy
Roy Villevoye, Paskalis Tufáp, Er, Asmat, Papua, 2000. C-print ze slajdu © Roy Villevoye. Dzięki uprzejmości Motive Gallery, Bruksela za www.photomonth.com

W "Radiowym Domu Kultury" gościliśmy osoby, które pokazały, jak pasjonującym i "rozciągalny" tematem jjest właśnie moda. W audycji zajrzeliśmy w oczy agentów Stasi, którzy szkolili się w udawaniu "normalnych obywateli", poznaliśmy kolaże Ghislaina Dussarta, prace Waltera Pfeiffera. A to dopiero początek zwiedzania, wiele wystaw czeka na otwarcie!

Aleksandra
Aleksandra Sołdatowa, Przystanki autobusowe, z cyklu Wszystko musi być piękne, 2012–2013 za www.photomonth.com

/

Odwiedzili nas odpowiedzialni za festiwal Tomasz Gutkowski , Karol Hordziej , Paweł Szypulski i Aga Kozak. Baszka Marcinik opowiedziała o Festiwalu Miłosza, który (także) trwa w Krakowie.

Na "Radiowy Dom Kultury" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 13.00 do 15.00.

Jesteśmy także na FB ! jest też tam kilka naszych amatorskich zdjęć.

Agnieszka Obszańska & Agnieszka Szydłowska & Michał Nogaś

Polecane