Benefis Piotra Kaczkowskiego w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Benefis Piotra Kaczkowskiego w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!
Artur Andrus prezentuje portret Piotra Kaczkowskiego swojego autorstwa Foto: PR/Wojciech Kusiński

– Podczas tego benefisu uświadomiłem sobie, że jeżeli się coś kocha i to robi, to po prostu wystarczy być – mówił Piotr Kaczkowski, legendarny prezenter muzyczny Trójki, który w marcu tego roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy przy mikrofonie.

Posłuchaj

Dzień, w którym Piotr Kaczkowski postanowił, że chce pracować w radiu ("50 lat przed mikrofonem. Jubileusz Piotra Kaczkowskiego"- odc.1/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+


Po specjalnym dniu na antenie Trójki poświęconym dziennikarzowi, teraz przyszedł czas na benefis Piotra Kaczkowskiego, który przez pół wieku kształtował muzyczne gusta kilku pokoleń Polaków. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej a poprowadził je Artur Andrus.

Pierwszym gościem, który pojawił się w Trójkowym studiu był Kazik. –To ogromny zaszczyt występować na wieczorze poświęconym mojemu mentorowi, pierwszemu wychowawcy muzycznemu. Dzięki audycji Piotra Kaczkowskiego "Muzyczna Poczta UKF” po raz pierwszy zetknąłem się na poważniej z muzyką – mówił.

Magda Jethon, dyrektor Trójki, stwierdziła, że Piotr Kaczkowski jest jednym z twórców "najprawdziwszej magii radia". – Piotrze, dziękujemy Ci bardzo za te 50 lat przy mikrofonie i życzymy jeszcze bardzo wielu pięknych odkryć muzycznych – powiedziała.
Legendarny prezenter muzyczny Trójki przyznał, że jest wzruszony miłymi słowami. – Ten wieczór, który rozpoczął się od trzęsienia ziemi, dopiero eskaluje, trochę się boję, co za chwilę się może wydarzyć  – mówił w trakcie benefisu Piotr Kaczkowski.

50 lat minęło - jubileusz Piotra Kaczkowskiego >>>

Zbigniew Preisner zauważył, że Piotr Kaczkowski jest krytykiem, który cieszy się jak coś chwali, a rzadko kiedy coś gani. – To jest fantastyczna cecha – stwierdził kompozytor. A Maria Szabłowska przekonywała, że legendarny dziennikarz nigdy się nie myli. – Jak się zakocha w jakiejś muzyce, to znaczy, że to jest muzyka dobra, nawet jeżeli my jeszcze o tym nie wiemy – tłumaczyła dziennikarka Polskiego Radia.

Na scenie pojawili się także Maria Czubaszek, kabaret Ani Mru-Mru, Mirosław Czyżykiewicz, Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy oraz Grzegorz Turnau.

Piotr Kaczkowski: Trójka jest jak dom >>>

Piotr Kaczkowski – popularny "Kaczor", legenda dziennikarstwa radiowego, dla wielu największy muzyczny autorytet, wielki popularyzator muzyki rockowej. Niemal od samego początku pracy zawodowej związany z Programem 3 Polskiego Radia. W Trójce prowadził m.in. takie audycje, jak: "Jazda obowiązkowa", "Kiermasz płyt", "M-3", "Minimax – wydanie dla fonoamatorów", "Minimax przed północą", "Mini-Max, czyli minimum słów, maksimum muzyki", "Mój magnetofon", "Muzyczna poczta UKF", "Pół perfekcyjnej płyty", "Trzecia godzina", "W tonacji Trójki", czy sobotnie popołudniowe "Zapraszamy do Trójki”. W latach 1998-2000 dyrektor – redaktor naczelny Trójki.

Piotr Kaczkowski - najstarszy góral w Trójce >>>

Swoim nazwiskiem firmował płyty "MiniMax" (vol. 1-2), "Jazda obowiązkowa", "Muzyka różna i różniasta", "MiniMax pl" (vol. 1-6), "MiniMax pl Jarocin 2007", "Trzeszcząca płyta" (vol. 1-10). Autor trzech tomów wywiadów z największymi gwiazdami muzyki, przeprowadzonych podczas pracy w Trójce: "Przy mikrofonie", "42 rozmowy" oraz "Rozmowy trzecie" oraz tłumacz tomu wywiadów "Według The Rolling Stones".

Piotr Kaczkowski odznaczony przez prezydenta >>>

Laureat wielu nagród i odznaczeń, m.in.: Złotego Mikrofonu Polskiego Radia, Międzynarodowego Złotego Mikrofonu AKG dla Osobowości Radiowej Wszechczasów, "Mateusza" – Nagrody Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia za popularyzację muzyki oraz Krzyża Kawalerskiego i Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania benefisu oraz specjalnego cyklu audycji Michała Margańskiego o najsłynniejszym głosie polskiego eteru pt. "50 lat przed mikrofonem. Jubileusz Piotra Kaczkowskiego".
Benefis odbył się 22 maja 2013 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany na antenie Trójki.

Polecane