RDK w świecie dokumentów i muzyki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
RDK w świecie dokumentów i muzyki
Kadr z filmu "Mundial. Gra o wszystko"Foto: mat.prasowe

Tym razem wchodzimy do kina! Nadajemy prosto z 10. Planete+ Doc, ale będziemy także na Free Form Festival, gdzie spotkamy, zaprzyjaźnionego już z nami, Apparata!

Sezon festiwalowy OFICJALNIE uważamy za otwarty!

Wielkie święto miłośników najlepszych dokumentów z całego świata zaczęło się w piątek w stolicy, a w niedzielę rusza także we Wrocławiu. Przed nami dziesiątki, setki projekcji – poruszających, wzruszających, zachwycających, zadziwiających. Pełen program do zobaczenia tu>>> 

W naszym studiu w Kinotece pojawią się goście. Zaczniemy od spotkania z Arturem Liebhartem , szefem festiwalu. Opowie o programie, o najważniejszych jego punktach. Odwiedzi nas także Michał Bielawski , autor znakomitego filmu "Mundial. Gra o wszystko" . Oglądając go, płakaliśmy, śmialiśmy się, byliśmy dumni i wściekli .

Spotkamy także Anetę Kopacz , która przygotowała na Planete+ Doc film o Chustce , czyli " Joannie" Właśnie ukazała się także książka, będąca zapisem bloga .

Będzie z nami także Aga Kozak , wystąpi w dwóch rolach: osoby odpowiedzialnej za sekcję filmów kulinarnych na Planete+ Doc, ale także rzecznika prasowego Miesiąca Fotografii w Krakowie – ten zaczyna się w najbliższy piątek (oczywiście pod naszym patronatem) i pojawimy się na nim w następną sobotę (to tradycyjnie nasz ukochany majowy czas…)

Agnieszka Obszańska sprawdzi, co słychać w kraju i opowie o tym "W telefonicznym skrócie" . Marcel Andino Velez opowie o tym, co "W sercu kraju" , czyli o kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie .

Połączymy się także z Danielem Rycharskim , Kulturystą Roku 2012, bo w jego wsi, Kurówku , otwiera się dziś "Przystanek" .

Odwiedzi nas także… Sascha Ring, czyli Apparat . Wczoraj zagrał piękny koncert w ramach Free Form Festival , to była muzyka do teatru, a jednak sprawdziła się w hali Soho Factory. Sascha wyjaśni, skąd wzięła się jego „Wojna i pokój” i czego możemy spodziewać się po nowej płycie… Moderata!

Apparat
Apparat podczas występu w Klubie A2 w Sankt-Petersburgu, Rosja fot. shiver_shi/Flickr/CC

Do usłyszenia w sobotę 11 maja po 13-tej!

obszańska, szydłowska, niebudek & nogaś

Polecamy nasz FB , który działa codziennie, bez przerwy!

Polecane