Generation Next zagrali w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Generation Next  zagrali w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!
Generation Next w TrójceFoto: Fot.: Jacek Konecki

Następna Generacja to zespół wyjątkowy, stworzony przez dzieci gigantów polskiego jazzu, po których odziedziczyli oni nie tylko miłość do muzyki, ale i talenty.Koncert odbył się 5 maja i był transmitowany na antenie Trójki.

Zespół Generation Next zadebiutował 11 kwietnia 2013 roku na prestiżowym festiwalu Jazz nad Odrą, nad którym patronat miała Trójka. W trakcie koncertu odbyło się nagranie płyty live, której wydanie planowane jest na przełom lipca i sierpnia 2013 roku. Już pierwsza inauguracyjna trasa zespołu była bardzo dobrze nagłośnionym wydarzeniem, o którym mówiło całe środowisko jazzowe.

Generation Next tworzą: Piotr Schmidt - trębacz (syn jednego z najwybitniejszych polskich historyków muzyki jazzowej, autora 3-tomowej "Historii Jazzu", książki, na której wychowały się dwa pokolenia muzyków i fanów jazzu w Polsce); Jacek Namysłowski - puzonista (syn żywej legendy, jednego z największych saksofonistów i kompozytorów jazzowych w Polsce, Zbigniewa Namysłowskiego); Gabriel Niedziela - gitarzysta (syn jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów jazzowych, Jacka Niedzieli-Meiry, wielkiego artysty, kompozytora, pedagoga, a obecnie też historyka muzyki jazzowej); Tomasz Wendt - saksofonista tenorowy (syn wybitnego tenorzysty jazzowego Adama Wendta, który w swym dorobku ma współpracę z takimi muzykami, jak Randy Brecker, Mike Stern, Chick Corea czy zespołem Walk Away).

Podczas koncertu w Trójce towarzyszyli im: Francesco Angiuli (Włochy) - kontrabas (w Polsce znany głównie z długiej współpracy z Piotrem Wojtasikiem) i Arek Skolik - perkusja.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

/


Polecane