Dębski: Kwaśniewski jest atakowany, bo jest zagrożeniem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dębski: Kwaśniewski jest atakowany, bo jest zagrożeniem
Artur DębskiFoto: arturdebski.pl

Artur Dębski z Ruchu Palikota sugerował w Trójce, że atak na Aleksandra Kwaśniewskiego to efekt jego powrotu do polityki. Chodzi o informacje "Newsweeka", jakoby były prezydent lobbował na rzecz przejęcia przez Rosjan tarnowskich Azotów.

Posłuchaj

Artur Dębski o oskarżeniach pod adresem Aleksandra Kwaśniewskiego (Salon Polityczny Trójka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Artur Dębski uznał, że informacje podawane przez Newsweek spowodowane są zagrożeniem, jakie niesie dla obecnie rządzących powrót do polityki Aleksandra Kwaśniewskiego. Jednocześnie wiceprzewodniczący Ruchu Palikota uważa, że doniesienia tygodnika nie wymagają sprawdzenia przez członków komisji służb specjalnych, w której poseł zasiada.

- O panu Aleksandrze Kwaśniewskim media będą mówiły coraz gorzej. Wraca do polityki i jest nieprawdopodobnym zagrożeniem dla obecnego systemu i dla koalicjantów. Uważam, że Europa Plus ma szanse wygrać najbliższe wybory i będzie się o nas słyszeć same najgorsze rzeczy - przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" Artur Dębski.

Gość Trójki odniósł się także do wyborów uzupełniających do Senatu w Rybniku, w których Ruch Palikota nie wystawił swojego kandydata. - Zgodnie z tym, co powiedzieliśmy na początku działalności jesteśmy za likwidacją Senatu i nie będziemy wystawiać kandydatów na senatorów - mówił.

Aktywność PiS-u przed wyborami w Rybniku Artur Dębski tłumaczył względami wizerunkowymi. Jak stwierdził, Bogusław Piecha, który zdobył mandat po zmarłym senatorze PO Antonim Motyczce "był w ostatnim czasie promowany wszędzie gdzie się da i tak jak się da".

Zapytany czy Ruch Palikota bał się prowadzić podobnie intensywną kampanię gość Trójki stanowczo zaprzeczył. - Ruch Palikota nie boi się niczego. Zawsze można przegrać, ale ja uważam, że atmosfera w społeczeństwie jest taka, że ten nowy projekt, do którego przystąpiliśmy, czyli Europa Plus, jest szansą na nowe - mówił.

Posłuchaj całej rozmowy Marcina Zaborskiego z Arturem Dębskim.

pg

Polecane