"Orzeł może" - zacznijmy się uśmiechać

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Orzeł może" - zacznijmy się uśmiechać
"Orzeł może" - wielka akcja społeczna Foto: Trójka

- Chcemy pokazać, że w nas Polakach jest potencjał, że potrafimy robić rzeczy fantastyczne, niepowtarzalne i możemy być z nich dumni. Chcemy mówić też o tym, że optymizmu i uśmiechu można się nauczyć - mówi Magda Jethon, dyrektor Trójki , o wielkiej akcji społecznej "Orzeł może", nad którą honorowy patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Akcję "Orzeł może" wspierają:

Posłuchaj

Magda Jethon, dyrektor Trójki o wielkiej akcji społecznej "Orzeł może": chcemy pokazać, że optymizmu można się nauczyć
+
Dodaj do playlisty
+

Wielka akcja społeczna "Orzeł może" rusza 2 maja. Codziennie od 2 maja do 4 czerwca radiowa Trójka i "Gazeta Wyborcza" w swoich audycjach i artykułach będą zachęcać Polaków do optymizmu, uśmiechu na co dzień i pewności siebie, jak również do większej wiary w swój potencjał.

Magda
Magda Jethon

- Liczę się z tym, że niektórzy z Państwa mogą powiedzieć, że jest ciężko, że wcale nam nie jest do śmiechu, i muszę podkreślić, że właśnie im ciężej, tym bardziej przyda nam się optymizm, wiara w siebie i po prostu uśmiech mimo wszystko - przekonuje Magda Jethon, dyrektor Trójki, i wskazuje, że śmiech ma na nas dobroczynny wpływ.

- Są powody do radości i do dumy. Zaczynamy happeningiem w czterech miastach Polski. W samo południe rozrzucimy 3 miliony ulotek zawierających żartobliwe wierszyki, które mają zwrócić uwagę na idee akcji. Wierszyki są różne, co powinno zachęcić do podnoszenia ulotek. Nie chcę zdradzać wszystkiego, proszę przyjść na rynek w Krakowie, we Wrocławiu, na Maltę w Poznaniu i na Nowy Świat w Warszawie, by się przekonać - zaprasza Magda Jethon.

O sprzątanie też nie trzeba się będzie martwić. - Będziemy sprzątać sami. Mamy też zapewnienia służb miasta, że nam w tym pomogą, oraz - damy szansę Państwu. Właśnie z myślą o szybkim oczyszczeniu miast zorganizujemy konkurs, w którym zadaniem uczestników będzie zebranie jak największej liczby ulotek i przyniesienie ich w wyznaczone miejsca. Przewidujemy 2 tysiące nagród, a wśród nich unikatowe przepiękne zegarki z wizerunkiem godła - zapowiada dyrektor Trójki.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Akcji "Orzeł może" towarzyszyć będzie piosenka Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego, którą nagrał w czwartek, 18 kwietnia, zespół Mogli w czwartek . Ponadto w audycji porannej "Zapraszamy do Trójki" od 6 maja będzie przeprowadzany konkurs "Wywiń orła". Zobacz nagrody: koszulki z limitowanej kolekcji.

2 maja dziennikarze radiowej Trójki i "Gazety Wyborczej" zapraszają wszystkich warszawiaków i turystów spędzających majówkę w stolicy do wspólnego, pokojowego marszu , który swój początek będzie mieć przy Rondzie de Gaulle’a. - Mamy bardzo dużo prezentów, kapitalne różowe okulary, baloniki, chorągiewki, broszki dla dzieci, a w pochodzie - autobus-kabriolet, na którym będą nasi dziennikarze, zespół, iluzjonista, a na koniec ogromny 3-metrowy orzeł z białej czekolady, który postawimy przed Pałacem Prezydenckim. Mamy nadzieję, że pan prezydent odsłoni tego pięknego orła - zapowiada Magda Jethon.

To nie koniec atrakcji związanych z akcją "Orzeł może" - od 2 maja bowiem będziemy sporządzać "metkę", czyli procentowy zestaw osobowych cech każdego z nas - Polaków. Portal PolskieRadio.pl uruchomi specjalną aplikację, która pozwoli zmierzyć skład procentowy dominujących u nas cech. Pozytywnych. Dowiemy się, jacy jesteśmy.

- Imienne "metki" pod koniec maja zsumujemy i jedna średnia metka cech pozytywnych Polaków zostanie w ogromnych gabarytach powieszona na Pałacu Kultury - mówi Magda Jethon. W planach jest także pokaz mody patriotycznej zaprojektowanej przez polską projektantkę Ulę Rzepniewską, a po pokazie koncert Kayah. Całość poprowadzi Artur Andrus. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Polecane