W każdym z nas drzemie talent, trzeba go tylko odkryć

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W każdym z nas drzemie talent, trzeba go tylko odkryć
Foto: jwarletta/sxc.hu/cc

- Każdy z nas ma talent, tak wynika z badań Instytutu Gallupa. Nie każdy jest jednak świadomy swoich uzdolnień - mówi łowca talentów Ilona Dusza-Kowalska.

Posłuchaj

Każdy ma jakiś talent? Materiał Izabeli Woźniak (Zapraszamy do Trójki - ranek, 12 kwietnia 2013 roku)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak mówi w audycji "Zapraszamy do Trójki" psycholog dr Aleksandra Piotrkowska nawet jeśli nam się wydaje, że nie mamy żadnego talentu, nie da się wykluczyć, że mamy uzdolnienia, z których po prostu nie zdajemy sobie sprawy. Psycholog dodaje, że na świecie nie ma sprawiedliwości i są osoby obdarzone kilkoma talentami i takie, które w żadnej dziedzinie nie są wybitniejsze od przeciętnego człowieka. - Gdy jednak spojrzymy na konkretną osobę i jej umiejętności, możemy stwierdzić, że w jednej dziedzinie jest lepsza niż w innych - tłumaczy.
- Każdy z nas ma talent, tak wynika z badań Instytutu Gallupa. Nie każdy jest jednak świadomy swoich uzdolnień - mówi łowca talentów Ilona Dusza-Kowalska. Jak podkreśla, wiele osób błędnie pojmuje pojęcie talentu przyrównując je do pojęcia geniuszu lub skupia się tylko na obszarze artystycznym. - Wiele osób uważa, że jeśli nie potrafi malować, śpiewać, czy tańczyć, to nie ma talentu. A może mieć talent organizacyjny albo do zapamiętywania faktów - zaznacza.
Dariusz Sikorski, instruktor ze śródmiejskiego domu kultury w Warszawie, uważa, że "w każdym z nas coś drzemie". Musimy tylko ten talent w sobie odkryć, bądź trafić na osobę, która w nas go dostrzeże. Istotne jest również to, by talent pielęgnować.
Zapraszamy do wysłuchania materiału Izabeli Woźniak.
Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Polecane