Maciej Maleńczuk "Koncerty w Trójce" i Eric Clapton "Old Sock"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Maciej Maleńczuk "Koncerty w Trójce" i Eric Clapton "Old Sock"
Maciej Maleńczuk i Psychodancing podczas koncertu urodzinowego Trójki, 1 kwietnia 2012Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk

Przed południem będziemy prezentować utwory Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing - 1. część cyklu "Koncerty w Trójce: 50 urodziny Trójki", a po południu piosenki z albumu "Old Sock" Erica Claptona.

Przed południem: Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing - 1. część cyklu Koncerty w Trójce: 50 urodziny Trójki

/

Pierwsza  płyta z  nowej serii wydawniczej Polskiego Radia zatytułowanej "Koncerty w Trójce" . 1 kwietnia 2012 roku Trójka skończyła 50 lat. Okrągła rocznica urodzin świętowana była przez cały 2012 rok. Dokładnie w dniu urodzin, 1 kwietnia ubiegłego roku, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, odbył się niezwykły koncert. Na scenie pojawił się Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing.

Agnieszka Szydłowska, która zapowiadała koncert, napisała o nim: "50. urodziny stacji radiowej, która przez pokolenia kształtowała gust muzyczny Polaków, potrzebowały odpowiedniej oprawy. Dlatego urodzinowy koncert pomyśleliśmy jako serię przebojów z dawnych i mniej dawnych lat… Kto mógłby sobie poradzić z taką podróżą przez czasy i gatunki lepiej od Maleńczuka? I tak oto "Płonąca stodoła" z repertuaru Czesława Niemena i "Wakacje z blondynką" Macieja Kossowskiego zabrzmiały obok "Emeryten party" czy "Uważaj na niego" z repertuaru Pudelsów.(…) Ta płyta jest nie tylko zapisem koncertu, ale także atmosfery naszych Urodzin. Słychać na niej nasze studio, naszą publiczność, oddechy i oklaski. A więc – przeżyjmy to jeszcze raz!"

W rok po okrągłej rocznicy powstania Trójki, na 51. urodziny, na dwupłytowym albumie ukaże się ten niezapomniany koncert.

Dodatkowym atutem tego albumu są audycje pt. "Trójka z dżemem – palce lizać!" cz. 3, obejmujące wspomnienia z lat 1976-1982, umieszczone jako bonus na odrębnej płycie CD, dołączonej do wydawnictwa.

Album Koncerty w Trójce vol. 01 - Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl

 

Po południu: Eric Clapton "Old Sock"

/

Nowy album to kolekcja ulubionych utworów Erica Claptona, które towarzyszyły mu od jego dzieciństwa aż do teraz. Od Leadbelly do J.J. Cale'a, Peter'a Tosh do George's Gershwina, Hanka Snow aż po Gary'ego Moore i Taj Mahal.

Ten album to celebracja tych wszystkich, którzy zainspirowali karierę muzyczną Claptona. Miał on zawsze wielki talent do wynajdywania genialnych utworów i tworzenia ich własnych, unikalnych interpretacji, tak jak ma to miejsce na "Old Sock". Album to mieszanka romantycznego nurtu lat 30., reggae, soulu i rocka. Zawiera również wyróżniający się duet z Paulem McCartney'em.
Do współpracy przy tworzeniu albumu, Clapton zaprosił ponownie Steve'a Gadda (perkusja), Willie'ego Weeksa (bass) i Chrisa Staintona (klawisze). Ponadto na albumie pojawią się również niespodziewani goście jak m.in. JJ Cale, który pojawi się w kawałku "Angel" wspierając wokalem i gitarą czy Chaka Khan w "Get On Over".
Lista utworów: 1. Further On Down The Road 2. Angel 3. The Folks Who Live On The Hill 4. Gotta Get Over 5. Till Your Well Runs Dry 6. All Of Me 7. Born To Lose 8. Still Got The Blues 9. Goodnight Irene 10. Your One and Only Man 11. Every Little Thing 12. Our Love Is Here To Stay

Premiera albumu: 26 marca 2013.

Polecane