Anna Serafińska wystąpiła w Trójce. Zobacz wideo!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Serafińska wystąpiła w Trójce. Zobacz wideo!
Anna Serafińska wraz z zespołem Groove Machine w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im .Agnieszki Osieckiej po raz pierwszy zaprezentowała swoje nowe utwory. Foto: Fot.: Andrzej Bołdaniuk

Premierowe kompozycje, które artystka wraz z zespołem Groove Machine zaprezentowała w Trójce, stanowią wybuchową mieszankę nowoczesnego jazzu. Ich stylistykę sama wokalistka opisuje jako pogranicze fusion, soulu i pokrewnych gatunków muzycznych.Koncert odbył się 7 kwietnia 2013 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany na antenie Trójki.
Na scenie Annie Serafińskiej towarzyszył zespół Groove Machine w składzie:
Rafał Stępień – instrumenty klawiszowe,

Michał Barański – gitara basowa,

Cezary Konrad – perkusja,

Andrzej Gondek – gitara,

Ola Nowak – chórek,

Katarzyna Dereń – chórek.

Anna Serafińska tak mówi o Groove Machine:

"W swoim życiu artystycznym dane mi było wziąć udział w projektach często naprawdę skrajnych muzycznie i szczerze przyznaję, że nie jestem w stanie opowiedzieć się za jakąś konkretną stylistyką, instrumentarium, czy formą; stwierdzić, że to moje ulubione "coś". Jednak zauważyłam, że im dalej w las, tym bardziej walczę o detale. Im więcej wody w tej życiowej rzece upływa, tym bardziej otaczam się dobrą atmosferą. I ludźmi. Tymi, z którymi łączy mnie swoiste porozumienie w dźwiękach, doświadczeniu, wrażliwości, poczuciu humoru, emocjach.

Kiedyś wymyśliłam, że aktorzy mają fajnie, bo są zawsze w jakiejś grupie, a taki lider - solista ma przegwizdane, bo nie dość, że się musi z przodu rumienić, to zazwyczaj jeszcze wszystko na jego głowie.
Antidotum stała się grupa tworząca wspólne ciało, gdzie to, kto je tworzy, ma determinujące znaczenie dla samego tworu. Dla mnie panaceum stała się decyzja o posiadaniu własnego zespołu. Nie grupy muzyków, którzy zagrają nutki, ale ludzi, którzy skłonni są oddać mi trochę swojego czasu i poddać się moim eksperymentom i poszukiwaniom w muzyce. Skład zespołu, który zaczął powstawać już w 2003 roku zmieniał się wielokrotnie, ale dziś jestem pewna jak nigdy dotąd, że formuła, brzmienie, energia, rodzaj treści muzycznej i lirycznej to świadomy wybór pewnej drogi, niejako dookreślający, jaka ta Serafińska właściwie jest.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Polecane