Andy Fletcher z Depeche Mode: zakochaliśmy się w utworach z "Delta Machine"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andy Fletcher z Depeche Mode: zakochaliśmy się w utworach z "Delta Machine"!
Andy Fletcher i Piotr StelmachFoto: Trójka

Andy Fletcher z Depeche Mode zdradził Piotrowi Stelmachowi, że płyta "Delta Machine" powstawała w znakomitej atmosferze. - Dziś nie mamy już ochoty walczyć ze sobą - mówił.

Posłuchaj

Andy Fletcher: zakochaliśmy się w utworach z "Delta Machine" (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Andy Fletcher tłumaczył Piotrowi Stelmachowi, że Depeche Mode wypracował sobie 4-letni cykl pracy. - Wydajemy płyty, jedziemy w trasę, a potem odpoczywamy. Tak było i tym razem. Zakochaliśmy się w nowych utworach, w kierunku, w jakim popychały zespół. Piosenki Martina Gore miały bluesowo-elektroniczny klimat, to pozwoliło nam nagrać album bardzo płynnie. Wyrobiliśmy się przed planowanym końcem, co jest dość niezwykłe dla Depeche Mode - opowiadał muzyk.

Artysta zdradził, że "Delta Machine" powstawała w znakomitej atmosferze. - Dziś nie mamy już ochoty walczyć ze sobą. David Gahan  zaczął pisać piosenki, co na pewno sprawia, że czuje się bardziej komfortowo w zespole - tłumaczył.

Więcej muzyki w Trójce >>>

Fletcher podkreślał, że najnowszy album jest prosty, minimalistyczny. - Każde brzmienie miało być wyraziste, ale nie miało być ich zbyt  wiele - mówił. Rozmówca Piotra Stelmacha zdradził, że ich ostatnia płyta, "Sounds of the Universe", wydaje mu się przekombinowana.

Krążek  "Delta Machine"  ukaże się 26 marca 2013 roku, po trzyletniej przerwie. Za produkcję odpowiada Ben Hillier, a za miks - Flood.  "Heaven"  to pierwszy singiel promujący nowy krążek. Wideoklip do utworu miał swoją premierę 1 lutego 2013.  

W ramach promocji nowej płyty, Depeche Mode ruszą w trasę koncertową. Zespół zagra też w Polsce: 25 lipca 2013 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. - Dosłownie każda z piosenek z "Delta Machine" dobrze brzmi na żywo. Czeka nas internująca trasa koncertowa - zapowiadał Andy Fletcher w rozmowie z Piotrem Stelmachem.

Jak wygląda życie prywatne muzyków Depeche Mode? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

W audycji zaprezentowaliśmy też  wyniki plebiscytu na najlepszy niealbumowy utwór Depeche Mode

/

Playlista albumu "Delta Machine":

1. Welcome to My World 2. Angel 3. Heaven 4. Secret to the End 5. My Little Universe 6. Slow 7. Broken 8. The Child Inside 9. Soft Touch/Raw Nerve 10. Should Be Higher 11. Alone 12. Soothe My Soul 13. Goodbye

"Myśliwiecka 3/5/7" na antenie Trójki w każdą sobotę od godz. 16.00 do 18.00.
 

 


 W programie również wyniki plebiscytu na najlepszy, zdaniem Słuchaczy, niealbumowy utwór Depeche Mode. Zapraszamy od godz. 16.00!

Polecane