Baczyński wciąż jest najpopularniejszym polskim poetą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Baczyński wciąż jest najpopularniejszym polskim poetą
W rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wcielił się Mateusz KościukiewiczFoto: mat. promocyjne

To film poetycko-biograficzny, wychodzący poza gatunkową klasyfikację. "Baczyński" to eksperyment. Linię narracyjną stanowi kilkanaście wierszy artysty w wykonaniu slamerów, czyli młodych poetów - opowiada Stanisław Szymański.

Posłuchaj

"Fajny film" 13 marca 2013
+
Dodaj do playlisty
+

Gość Ryszarda Jaźwińskiego podkreśla, że interpretacje młodych twórców są bardzo osobiste i odległe od tego, czego uczą w akademiach teatralnych. - Ta poezja jest wciąż żywa, pełna emocji - mówi producent obrazu podkreślając, że gra aktorów jest bardzo minimalistyczna, grają prawie bez słów.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Film w najbliższy piątek wchodzi do kin w całej Polsce. Promująca go "Pieśń o szczęściu" w wykonaniu Meli Koteluk i Czesława Mozila jest w pierwszej 10. Listy Przebojów Trójki >>>

Opowieść jest zrealizowany w sposób bardzo nowoczesny, czasem wręcz teledyskowy. - Chcieliśmy pokazać, żeby w czasach, kiedy dominuje komercja warto wrócić do poezji, zobaczyć jej piękno - podkreśla Stanisław Szymański.

Audycji "Fajny film" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

gs

Polecane