Ewelina Marciniak 2012

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ewelina Marciniak 2012
Ewelina Marciniak Foto: Przemysław Goławski

Reżyser, studentka reżyserii krakowskiej PWST, europeistyki na UJ, absolwentka dramatologii UJ.

Reżyserowała w Starym Teatrze w Krakowie („Wynajem” na podstawie tekstu Nisa-Momme Stockmana, w teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu („Proces berentyzacji” w ramach Dni Dramaturgii), w TR Warszawa (czytanie tekstu „Zarys historii miłosnej” i w  Instytucie Teatralnym („Mocarza” Stanisława Brzozowskiego). Swój pierwszy spektakl – „Nowe wyzwolenie” - zrealizowała na zaproszenie aktorów Centrum Sztuki Kontrast i Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

W roku 2012 zrealizowała: na deskach Teatr Polskiego w Bielsku-Białej „Zbrodnię” Michała Buszewicza (inspirowana opowiadaniem Witolda Gombrowicza „Zbrodnia z premedytacją”, marzec), „Kobietę z przeszłości” Rolanda Schimmelpfenniga  w Bałtyckim Teatrze  Dramatycznym w Koszalinie (czerwiec), „Śmierć i zmartwychwstanie świata” Nis-Momme Stockmanna w Narodowym Teatrze Starym im. H. Modrzejewskiej w Krakowie (wrzesień) i „Amatorki” Elfride Jelinek w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (listopad).

Ewelina Marciniak jest laureatką wielu nagród. Jury Talentów Trójki doceniło ją za „własną, wyrazistą wizję teatru, za poszukiwania niestandardowych rozwiązań inscenizacyjnych, za dużą wrażliwość społeczną i artystyczną”.

Polecane