Mural pamięci Marka Edelmana

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mural pamięci Marka Edelmana
Mural społecznościowy „Marek Edelman w 70-tą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim”. Autorzy projektu: Dariusz Paczkowski, Paula Sawicka, Ingeborga Janikowska-Lipszyc.Foto: Fot.: www.klamra.org

W kwietniu obchodzona będzie 70. rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji na warszawskim Muranowie zostanie odsłonięty specjalny mural.

Posłuchaj

Piotr Cykowski z Fundacji Klamra w "Do południa", 28.02.2013
+
Dodaj do playlisty
+

Projekt "Marek Edelman w 70. rocznicę powstania w getcie warszawskim” jest przygotowywany przez Fundację Klamra. Na muralu znajduje się postać Marka Edelmana. - To jest nasze podziękowanie za jego życie - mówi w "Do południa" Piotr Cykowski z fundacji.

Zobacz serwis Polskiego Radia poświęcony II wojnie światowej>>>

Autorami projektu są Dariusz Paczkowski, Paula Sawicka i Ingeborga Janikowska-Lipszyc. Gość  podkreśla, że wyjątkowość tej akcji polega na tym, że każdy może wziąć w niej udział. Wszyscy zgromadzeni będą mogli na ścianie odbić pod muralem szablon żonkila lub zostawić odcisk swej dłoni. Ale będzie można zaangażować się też w inny sposób. Fundacja Klamra liczy na to, że uczestnicy sami przygotują i przeprowadzą program, nie tylko artystyczny, na przykład upieką ciasta, zagrają na gitarze czy skrzypcach.

Posłuchaj dźwięków o Marku Edelmanie w Radiach Wolności>>>

Odsłonięcie muralu odbędzie się 18 kwietnia w godzinach popołudniowych. Nie jest jeszcze wyznaczone dokładne miejsce, gdzie mural powstanie, ale na pewno będzie to na terenie dawnego getta.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Dariuszem Paczkowskim, współautorem projektu muralu.

Audycję przygotowała i prowadziła Katarzyna Pruchnicka.

Polecane