Sylwester Ostrowski Quintet zagrał w Trójce - zobacz wideo!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sylwester Ostrowski Quintet zagrał w Trójce - zobacz wideo!
Piotr Wojtasik i Sylwester Ostrowski, w tle Essiet Okon Essiet i Newman Taylor Baker Foto: Fot.: Andrzej Bołdaniuk

Sylwester Ostrowski Quintet feat. Piotr Wojtasik wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu.Koncert odbył się w niedzielę 10 marca 2013.

Saksofonista Sylwester Ostrowski wraz z nowojorskimi jazzmanami oraz trębaczem Piotrem Wojtasikiem i wokalistką Angeliką Anozie wystąpił w radiowej Trójce na zaproszenie Marka Niedźwieckiego. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory z najnowszej płyty szczecińskiego jazzmana pt. "Don’t explain".

Premiera albumu już w kwietniu 2013 roku. Koncert odbył się w ramach trasy "Jazzmania z Nordea".

Sylwester Ostrowski Quintet feat. Piotr Wojtasik

Piotr Wojtasik – trąbka
Sylwester Ostrowski – saksofon
Reggie Moore – fortepian
Essiet Okon Essiet – kontrabas
Newman T. Baker – perkusja
oraz
Angelika Anozie – wokal

Sylwester Ostrowski – saksofonista i animator kultury. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Standardów Jazzowych – Siedlce 2002. Z trębaczem Piotrem Wojtasikiem oraz jazzmanami amerykańskimi współtworzy Sylwester Ostrowski Quintet. W październiku 2011 ukazała się jego pierwsza autorska płyta "When the groove is low", za którą otrzymał nagrodę artystyczną Prezydenta Miasta Szczecin. Obecnie przygotowuje się do publikacji kolejnego krążka"Tin Tin Deo", który ukaże się w kwietniu.

Piotr Wojtasik – trębacz i kompozytor. Wielokrotnie nagradzany Fryderykiem, Jazzowym Oscarem w kategoriach: najlepszy polski artysta i najlepszy album jazzowy rok, oraz Mateuszem. Piotr Wojtasik nieprzerwanie od kilkunastu lat rozwija swoją karierę artystyczną nagrywając i koncertując u boku największych światowych gwiazd jazzu jak: Billy Harper, Kenny Garrett, Gary Bartz, Dave Liebman, Victor Lewis, Daniel Humier, Joachim Kuhn, Michel Donato i wielu innymi. Łącznie ma na swoim koncie nagranie ponad stu albumów muzycznych, z czego siedem pozycji stanowią jego autorskie krążki.

Reggie Moore - pianista, kompozytor i aranżer. Jego ojciec, Billy Moore Jr. pisał aranże dla Charlie Barneta, Jimmy Lunceforda i wielu innych znanych band-liderów. Reggie Moore prowadzi zawodową karierę już od blisko czterech dekad, tworząc wiele "artistic milestones": prowadzi własne trio, występuje w Japonii, USA i Europie, nagrał dwie autorskie płyty dla wytwórni Mainstream Records. Przez ten okres współpracował z wieloma wspaniałymi jazzmanami jak Johnny Hartman, Betty Carter, Anita O'Day, Harry "Sweets" Edison, Gary Bartz, Woody Shaw, Sammy.

Essiet Okon Essiet – kontrabasista. Urodził się w Omaha w Nebrasce, jego rodzice przybyli tam z Nigerii, później przenieśli się do Wisconsin gdzie Essiet w wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Dopiero później zmienił instrument na kontrabas. W 1982 rozpoczął współpracę z Abdullahem Ibrahimem. Dwa lata później dołączył do Arta Blaykleya i The Jazz Messengers i pozostał w grupie słynnego perkusisty do roku 1990.

Newman Taylor Baker – perkusista. Swoje pierwsze "bębny" otrzymał zanim skończył trzy lata. Występował między innymi z takimi legendami jazzu jak: Joe Henderson, Kenny Baron, Henry Threadgill, Henry Grimes, Billy Harper, Billy Bang, James Moody, Rufus Thomas, Avodah Dance Ensemble, Mickey D. & Friends Dance, Leroy Jenkins oraz wieloma innymi. Regularnie prowadzi master class łącząc brzmienie perkusji z tańcem.

Angelika Anozie – wokalistka. Młoda szczecinianka z nigeryjskimi korzeniami ma na swoim koncie ważny debiut sceniczny oraz fonograficzny. Wzięła udział w sesji nagraniowej oraz trasie koncertowej "Old Land" Piotra Wojtasika u boku takich sław jak Billy Harper, Essiet Okon Essiet czy Billy Hart.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Polecane